Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kis probléma van velem,...

Egy kis probléma van velem, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írtam,mert anyuka vagyok 1 éves lesz lassan a fiam és gondoltam ti,mint pénz beosztó szülők tudtok megoldást a problémámra.

Tehát a baj az,hogy párom szerint nem tudom beosztani a pénzt.nekem a havi jövedelmem 67e Ft,páromé 100-120e Ft.Ebből 25e Ft a hitelünk.havi rezsi kb 45-50e Ft.Fiamnak havi pelenka kb. 6e Ft (nem a legdrágábbat vesszük),tápszer 4,5e Ft,plusz bébiétel,tejpép,tea,és még ami esetleg bejön 20e Ft kb.Ha tudok én főzők rá,de persze ahhoz is meg kell venni az alapanyagokat.A konyhára szoktam költeni még,ugye,rendszeresen főzök,nagy ritkán rendelek oriflamet,tisztasági cuccok.Magamnak mint ruha max a duriból veszek,luxus dolgok kilőve.Utoljára egy 350 Ft-os körömlakkot vettem magamnak.Szeretnék venni pár hét múlva egy vízforralót,de persze nem a legdrágábbat,3 ezerért már lehet kapni,vagy még olcsóbban.Párom nem nagyon örül a dolognak,egyenesen ki van akadva,nem érti miért is kell az nekem,pedig már elmagyaráztam neki.Már 2 napja áll a bál itthon h szóróm a pénzt,és h jó lenne ha havi 25 ezret félre tennék.

valahol igaza van,mert tényleg nem tudom beosztani a pénzt,anno mikor a szüleim elváltak apum a pénzzel szeretett volna kompenzálni a dolgokat(ne értsétek félre,ő nevelt fel mert anyum elhagyott,igy akarta pótolni az űrt).Igy sose volt problémám a pénzzel,mindig mindenem megvolt,nem tudtam értékelni a pénzt.Belátom :( Sajnos ez a mostani életemre is kihat.Mit tudtok javasolni,hogy csináljam h jó legyen?Próbáltam már otthoni munkát keresni,de esélytelen.


2011. aug. 26. 09:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%

Menjetek együtt bevásárolni, vagy vásároljon ő, kezelje ő a pénzt, ha te nem tudod jól beosztani.


OFF

Azt sosem értettem, hogy mire jó a vízforraló. Elárulnád?

2011. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
Tedd borítékba. Egyikre írd rá: rezsi, a másikra, : gyereknek, a harmadikra: hitel, a negyedikre: költőpénz (kaja, pia, körömlakk, vízforraló, stb) így a költőpénzből ami marad abből vegyél olyan dolgokat ami nem létszükséglet. Tehát ha jól számolok elmegy hitelre 25, rezsire 50, gyereknek kb havi:35. tehát kb 80 marad minden másra!! Ki kell jönnötök ennyiből, sőt igen, félre is kell tenni... Én max 50et tennék be a költőpénzbe és így maradna 30is!! Mire megy el 80 egy hónapban a kötelező kiadásokon kívül?? Muszály így beosztanod, ha később szeretnétek félretett pénzt... Sok sikert
2011. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
A probléma ott kezdődik,hogy nem egybe kapjuk meg a pénzt,hanem darabokba :( igy nem tűnik fel,h mennyi van.
2011. aug. 26. 10:08
 4/29 anonim ***** válasza:
Kezelje a férjed a pénzt, intézze ő a bevásárlást, a számlákat, mindent. Minek a vízforraló?
2011. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Már nagyon régen szeretnék.És már egy kotla oda van a vízkövesedéstől,ugye mert a fiamnak forralom a vizet a tápszerhez,teához.
2011. aug. 26. 10:12
 6/29 anonim ***** válasza:

Basszus, én 150.000-ből tudok kijönni (hitelen és számlákon felül). Engem a férjed megölne!

Már gondoltam, hogy együtt kéne élnem valakivel, aki kevesebből megoldja, hogy lássam, ők mit nem vesznek meg. Szerintem te nagyon ügyes vagy!

Úgy érzem, én sem költök semmi feleslegesre, én is olcsó, turis - kínai cuccokat veszek nagy ritkán, de valami mégsem stimmel... Lehet, hogy sok extra luxus kaját veszünk (jégkrém, ropi, gesztenye püré, ivólé)?


Én vízforralóval csinálom a teát, a tápszernek a napi vizet. Mást ugyan nem, de ez a kettő sokkal egyszerűbb vele.

2011. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:

nincs testvér/ nagyszülő, akitől lehetne kérni ajándékba, ha ekkora gondot okoz?

ecet egyébként csodákra képes a vízkővel;)

2011. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Oh, a vízköves cuccra önts ecetet, hagyd rajta egy napig, másnap voila, kész a vizkőmentesítés. És nem kerül az egész többe 200 ft-nál.
2011. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Segítséget kértem,nem bunkó stílust.Légyszi azt ne itt gyakorold.


Többieknek nagyon köszönöm.

2011. aug. 26. 10:20
 10/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs senkinek,akinek felesleges lenne.
2011. aug. 26. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!