Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kihagyhatom az önéletrajzomból...

Kihagyhatom az önéletrajzomból a diplomámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkát találni, mindegy, hogy mit. Jelentkezek mindennek, amit csak hirdetnek de nem nagyon jeleznek vissza. Arra gondoltam, hogy ha pl. konyhalánynak jelentkeznék kihagynám a diplomámat és csak a középiskoláig írnám be.

Ez nem gond, vagy nem lehet belőle baj?


2011. aug. 25. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is csinálok ilyet néha, csak én a szakmám tagadom le, de így sincs egyenlőre visszajelzés.
2011. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen baj lehetne belőle? Teljesen szíved joga, hogy letagadod-e a sulidat vagy nem..
2011. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is valahogy így gondoltam. Bár nem nevezném letagadásnak, csak kihagyom.
2011. aug. 25. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is munkát keresek már 2 hónapja és sok mindent elvállalnék, de nem vagyok hajlandó letagadni a diplomámat. Nem azért tanultam, küzdöttem 5 éven keresztül hogy aztán eltitkoljam. Ez kicsit elvi kérdés is.

Másrészről nem biztos hogy hátrány. Mert lehet hogy csak érettségit kérnek a hirdetésben, de a főnök gondolkozhat úgy hogy egy képzettebb emberrel jobban fog járni, még ha nincs is köze a diplomának a munkához.

2011. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Kérdezőnek:

Az önéletrajzod úgy alakítod ahogy akarod, és azt tüntetsz fel benne, amit jónak gondolsz. Ezen keresztül alakítanak ki rólad egy kezdeti képet. A lényeg hogy a megcélozni kívánt munkakörhöz minél közelebb álljon.


Előttem szólónak:

Magam is megjártam már többször a munkakeresés útját, és tapasztalatból mondom, hogy sajnos a munkáltatók többsége nem éppen pozitívumnak veszi azt ha egy szakmunkás, vagy egy középfokú végzettséget igénylő szakmára felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkező pályázik. Az ő szemükben ez az ember ugyanis túlságosan ambiciózus, törekvő, ahogy azt te is írtad - elvei vannak, aki mihelyt kap egy jobb lehetőséget, odébb áll, ez pedig merev ellentétben áll az általuk elképzelt jelölt tulajdonságaival. Be kell vallanunk ez valóban így van. Sajnos ez a tipikus esete annak, mikor azt mondják az emberre hogy túlképzett...

2011. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

plusz nem is vehet fel diplomást egy konyhalány állásra

ez törvény de gondolom ezt biztosan tudod mivel diplomás vagy.

2011. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat,egyetértek azzal, aki azt írja, hogy ezt nevezik sok helyen túl képzettségnek...

Kedves utolsó!

Nem hiszem, hogy minden diplomát adó képzésnél megtanítják, hogy pl. egy konyhalány (maradjunk a példánál) munkakörbe kit vehetnek fel...szólj, ha tévedek!

2011. aug. 27. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondtam.
2011. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem egy állásinterjún azt mondták, hogy tele van az önéletrajzom mindenféle végzettséggel, amik nem is az adott álláshoz kapcsolódnak. Tehát ha a cél egy konyhalány állás megnyerése, csak azt írd bele, ami ahhoz kapcsolódik, és úgy gondolod szükséges. Az hogy nem írod bele minden iskoládat egyáltalán nem probléma.
2011. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!