Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire van nagy esélye...

Mennyire van nagy esélye annak, hogy munkaügyi központból kiközvetítenek egy munkahelyre?

Figyelt kérdés
Eddig csak diákmunkáim voltak, jelenleg pályakezdő vagyok. A szülővárosomban (ahol eddig éltem), be voltam regisztrálva. Közel 4 hónapja elköltöztem szülővárosomból, átjelentkeztem az itteni munkaügyibe. Kikérik a régebbi munkaügyiből az irataimat, majd vissza kell mennem ide a munkaügyibe. Végzettségeim vannak. Szóval, így mire számíthatok? Gondolom képzést (tanfolyamot) nem fognak nekem biztosítani, mert nemcsak érettségivel rendelkezem, hanem okj-s végzettségem is van már.
2011. aug. 25. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát...én voltam az életem során háromszor munkanélküli segélyen. De soha nem tudtak semmi melót adni.Fizették X.hónapig a munkanélküli segélyt majd amikor lejárt,csak annyit mondtak,hogy ha akarok akkor mehetek az önkormányzathoz további segélyekért.De hál istenek nem volt rá szükségem.
2011. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj meg rám, de nagyon kis naív vagy kérdező...


Az a hivatal is mint a többi is csak dísznek van!

Ülnek ott bent és azt képzelik ők a tollasok. (az urak)


Közben meg xart sem csinálnak, és felveszik a fizetésüket ennyi.


Mellesleg a legtöbb munkáltató meg sem keresi ezeket mert azok is tudják, hogy ez csak egy kirakat az állam részéről az adódért.



A munkaügyi központoknak nem az a szerepük, hogy neked munkát szerezzenek, hanem az, hogy bürökratikusan AKADÁLYOZZÁK azt hogy az eddig befizetett pénzeidből amit a fizetésedből levontak hozzájuss a segélyedhez.


Továbbá üzletelés a szerencsétlen hülyékkel és mindneféle tanfolyamokra küldözgetés amiknek semmi értelme, de ezen is valaki jól keres. Közben meg a túlképzéssel még azokat a munkaterületeket is elkúrják amikből eddig valahogy de meg lehetett élni.

(kereslet kínálat arányának felborítása)


Lásd: targoncás, vagyonőr, sofőr.


Ennyit érnek a munkaügyi központok.


Nem elkeseredett vagyok, de komolyan ez a tapasztalatom, mellesleg van melóm.

2011. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a munkaügyi évek óta semmit sem segít.


Sőt, akárhányszor bemegyek, mindig úgy kezelnek, mint egy mocskos munkakerülő cigányt, nekem kell szégyenkeznem, holott én tisztességes magyar vagyok aki dolgozni akar!


A munkaügyire ne számíts.

2011. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves 2. válaszoló: nem tartom magamat naívnak, csupán..sok ismerős/rokon szerint, többre megyek, ha be vagyok regisztrálva a munkaügyibe, mint amúgy. Így is magamnak keresem folyton az állásokat, küldök önéletrajzokat, de eddig mind hiába. Sejtettem, hogy nem nagy dolog az, amit ők csinálnak. Plusz...csodákat a munkaügyitől nem hiszem, hogy várhatok.

2011. aug. 25. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyis képzések már egy pár hónapja megszűntek.

Állást nem biztos hogy tudnak ajánlani. Amikor nekem kell mennem, az ügyintéző mindig megnézi, hogy van e az én végzettségemnek megfelelő ajánlat a rendszerükben. Ha van, ad közvetítő lapot, ha nincs, akkor nem tud mit tenni...

2011. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Édesanyámat kiközvetítették egy munkahelyre,de abban sem volt sok köszönet.
2011. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!