Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvettek egy munkahelyre...

Ha felvettek egy munkahelyre ami 6-23ig nyitva van, feltétlenül kell esti műszakot is vállalni?

Figyelt kérdés
Tudom a munkáltató pont leszrja hogy mi jó és mi rossz nekem, de 1,5 óra utazás nekem ez az áruház, és ha 23ig bent kell lennem, akkor éjfél után érek csak haza, és hát lányként elég bajos lenne nekem ez...Inkább vállalok mindig reggel 6-tól tartót, csak éjszakáznom ne kelljen. Ezt meg lehet mondani ott vagy inkább ne?
2011. szept. 26. 21:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
mivel nem én vagyok a munkáltatód, ezért fogalmam sincs...
2011. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
ez elsősorban a váltótársadtól függ. Ha neki meg az esti időpont jobb, akkor valószínűleg minden további nélkül beosztathatjátok így magatokat. Ha neki sem fűlik a foga a késői hazamenetelhez, akkor nagy eséllyel váltogatni fogjátok, és te sem maradhatsz ki belőle.
2011. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Amúgy árufeltöltő leszek. Abban bízok, hogy sokan suli mellett csinálják, ezért hátha nappali műszakokat kapnék majd, az iskolások meg délutános/esti műszakot...De ezt már a szerződés aláírásakor meg lehet mondani vajon? Pályakezdő vagyok, nem sok mindent tudok az ilyen dolgokról, hogy mit lehet és mit nem :/

2011. szept. 26. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai műszakot senki nem szereti,ezért igyekszik mindenki délelőttre menni.

Mivel a kérdés úgy szól : Ha felvettek egy munkahelyre" így a következők szoktak lenni.

- a munkaadó mielőtt felvenne,már el mondja hogy mit vár el.Vagyis vállalnod kell 2 műszakot,és megkérdezi hogy ez így megfelel-e neked..Te ha nem felel meg,nyugodtan megmondhatod.Mondhatod,hogy inkább állandó délelőttős lennél X.okok miatt.

Ha a munkaadónak nincs kifogása akkor meg fogtok egyezni,és állandó délelőttős leszel.

-Az is elképzelhető,hogy a munkaadó eleve úgy kezdi a felvételi beszélgetést,hogy kijelenti,hogy neki csakis olyan ember kell aki két műszakban tud dolgozni.

Ha ezt mondja akkor felesleges előjönni az állandó délelőttel,mert akkor azt fogják mondani,hogy nagyon sajnálják de nem te leszel az emberük..

Nagyon sok helyen eleve úgy hirdetik az állást meg,hogy kihangsúlyozzák a két műszakot.

Mint írtam nagyon kevesen akarnak éjszaka dolgozni.

2011. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Előző: ebben én egyáltalán nem lennék biztos. 10-ből 8 ismerősöm százszor inkább bent maradna este 11-ig, minthogy felkeljen hajnalban és 6-kor már a munkahelyén legyen. :)
2011. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez megbeszélés kérdése csak. Ha ragaszkodnak hozzá, és Te nem vállalod, akkor keresned kell egy másik munkahelyet.

Mivel nem említetted hány éves vagy, ezért csak megjegyzem: Fiatal munkavállalót éjszakai munkára nem lehet igénybe venni. Magyarul: TILOS! Valamint túlóráztatni sem lehet, ügyeletre sem oszthatják be, és készenlétre sem vehető igénybe.

2011. szept. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
Az éjszakás műszak az nem este 11ig tart. A vicc abban van hogy aki szakmát tanul pld. bolti eladó akkor 17 évesen mint szakmunkást beoszthatják éjszakára.
2011. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de az utolsó válaszoló rosszul tudja. A Munka törvénykönyve nem tesz kivételt sem "sima" dolgozó, sem szakmunkás között. Fiatal munkavállalót éjszakai munkára nem lehet beosztani. Aki ezt teszi, az törvényt sért, és adott esetben jelentős büntetésre számíthat.

Munkaidő-keretben lehet őket foglalkoztatni, de ennek időtartam akkor sem nyúlhat bele az éjszakai munkavégzésbe addig, amíg a 18. életévét be nem tölti.

2011. szept. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:
Nem kivánok vitatkozni veled én magam voltam az egyik alany,hogy májusban szakmunkásvizsgát tettem és augusztusban lettem 18 voltunk 5 en tanulók és ugy tettek be délutánra mint a sicc. Azzal hogy nekünk még nincs család,kisgyermek én asztalnál dolgoztam igaz de volt aki gépi munkát kapott szakmunkásként ugye.
2011. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a törvény tiltja a fiatalok délutáni/éjszakai munkáját,de a legtöbb cég nagy ívben tojik a törvényre.

K az a 17 éves aki beperelné a céget?Senki,hiszen elveszítené az állását,és a cég röhögve kifizeti a bírságot.

Én is dolgoztam 17 évesen éjszakai műszakban.(este 10-től reggel 6-ig)

Ennél durvább dolgok miatt sem mernek a dolgozók felllépni a cég ellen.

2011. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!