Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnök, munkahely felelőssége...

Főnök, munkahely felelőssége mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, arról, ha egy ember sokkal többre képes mint amit dolgozni kénytelen, de a főnöke nem igazán követi, a néha egyébként áll "idővel van feljebbjutási lehetőség" vonalat a munkahelyen, mert elvan foglalva a saját kis dolgaival, örül, hogy nem kell törődnie azzal a munkakörrel amit jól betöltessz... és ezzel egy ember karrier, vagy több kereseti lehetőségét teszi tönkre. csak szerintem kéne nagyobb felelősséggel nézni ezt a szempontot egy főnöknek? Mert álltalában inkább felvesznek jobb poziba külső embert minthogy a meglévőt díjazznák ki azzal, hogy előrébb viszik.
2011. aug. 30. 08:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

ha zsakutcaban erzed magad valtsal.

Amig nem latjak, hogy kepes vagy valtani, addig nem vesznek komolyan.

2011. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát szerintem ha olyan munakörben vagy, ahol 1. el kell végezned az x db számnyi dolgot, többet is tudsz néha csinálni, de nem írod fel a lapra mert a többiek sem, és nem akarod, hogy akkor az legyen az elvárt, és így nem akarsz sem magadnak, sem társaidnak rosszat, 2. ha nem annyira szembetűnő, bár fontos a dolog amit csináltok, és tényleg szinte csak ha baj van akkor néznek rátok, így sosem tud az ember kitünni. De amúgy nemsokára fél éves leszek a cégnél, már akarok beszélni vezetőmmel, hogy ezt szánja nekem, mert akkor lehet nem kérek majd hoszabítást. Ez jó ötlet? mert amúgy is szakmába akarok idővel, csak addig sem mindegy mit csinálok és mennyiért...
2011. aug. 30. 09:07
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Sokszor azért vesznek fel külső embert, mivel szükség van vérfrissítésre, nagyobb szakértelemre, vagy tudásra. Nem feltétlen értek azzal egyet, hogy egy főnöknek figyelgetni kellene a te előrelépési lehetőségedet. Ha bánt, beszélj vele. De egy szerintem örök érvényű: minden ember önző (így a főnököd is) és főleg a saját karrierjével van elfoglalva..
2011. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szerintem nem vérfrissítésről beszélünk egy gyári melónál, ahova felveszik a főiskolát végzett embert, miközben a másik aki már ott van négy hónapja szintén ilyen végzettséggel a nyolc osztályt követelő melót végzi. itt a kulcs szó az, hogy önző a főnök, ahogy írod is. Semmiféle vérfrissítésről nincs itt szó egy ilyen környezetben.
2011. aug. 30. 09:19
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de fél éve vagy az adott helyen, de úgy beszélsz a helyzetedről, mintha évek óta várnál az előléptetésre. Döntsd el magadban, meddig vagy hajlandó várni, egy évet szerintem minimum érdemes, aztán ha nem történik semmi, akkor hagyd ott a munkahelyet. De ne nyavalyogj.
2011. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt én nem nyavalygok csak egy példát hoztam fel. Nem akarok én itt maradni, de titeket az nem zavar, hogy eleve valakit már a jobb poziba vesznek fel, vagy pl akivel együtt jöttél őt berakják a jobb poziba nyolc osztállyal, te meg szívd a port meg csináld a monoton melót főiskolával. Tehát én nem karriert akarok ennél a cégnél építeni, csak addig is míg rendeződik a szakmai helyzetem, nem mindegy, hogy még x hónapot milyen munkakörben és legfőképpen mennyiért csinálok. Ezeket is vesd össze mikor véleményt írsz szerintem.
2011. aug. 30. 10:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam egy állásinterjún, ahol a HR-es mellett a pozíciót jelenleg betöltő kolléga is ott volt.

Biztos furcsán nézhettem, azért is mesélték el, hogy nagyon szerette ezt a munkát, de 4,5 év után előléptették cégen belül, ezért keresnek mást a helyére. Viszont én is külsősként mentem az interjúra, egy állásportálon találtam a hirdetésüket.

2011. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Összevetettem és megértettem. De - hogy apukám szavajárásával éljek - ezt dobta a gép. Felesleges ilyenen rágódni, mert csak megkeseríted magadnak az életet, inkább próbáld meg a legjobbat kihozni a jelenlegi helyzetből.
2011. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Okés nem is erről van szó. Most legjobbat a jelenlegiből? Ugyan ennél mit lehet? Max, hogy rákérdezek, hogy mire számítsak. de a munkát ugyanúgy csinálni kell, szivatások ugyanúgy vannak, meg persze db szám emelések minimálbérért.

Aki meg írta, a melóját, persze, az más tészta, ha olyan a munkaköröd, ott lehet kell is a vérfrissítés, de direkt mondtam is, hogy egy ilyen gyári melónál más kép kellene mennire a dolgoknak főleg ha tudja mit végeztem, és még ő kérdezte anno, hogy nem lesz e ez nekem degradáló meló. Mondtam nem, de nem gondoltam volna, hogy ezt úgy veszi, hogy nem is akarok előrébb menni még ha nem is sokkal. Most ilyen melókat hiába írsz be önéletrajzba, nem is kell, így csak az üres lyukat látja a munkáltató majd sajnos.

2011. aug. 30. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kollégát előléptettek, de téged nem, annak van valami oka. Beszélj a főnökkel, hogy szerinte mire lenne szükség, hogy előrébb léphess, illetve ők mi szerint válogatnak embereket előléptetéshez. Egy kész tervvel már te is könnyebben tudsz előrébb jutni.
2011. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!