Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új munkahelyemen be kell...

Az új munkahelyemen be kell jelentenem, hogy le vagyok százalékolva?

Figyelt kérdés
Részmunkaidős állásról van szó. A jelentkezési lapon le kellett volna írni, ha valamilyen betegségem van, de én nem írtam bele, mert akkor nem vettek volna fel. Kiderülhet, és bajba kerülhetek emiatt?
2011. szept. 8. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És nyugellátást is kapsz? Mindenképpen be kellett volna jelentened igen.
2011. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután minden munkavégzéshez kötelező a munkaköri alkalmassági vizsgálat, ez ki fog derülni, amikor oda küldenek. Ha átvágod az orvost és eltitkolod, akkor még be is perelhetnek.
2011. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem rokkantnyugdíjat kapok, hanem meghosszabbított árvaellátást.


"Átvágom az orvost" -mármint ha azt mondom neki, hogy nincs semmi bajom, vagy ha eltitkolom a leszázalékoltságot? Ha kiderül, akkor azt is köteles vagyok elmondani, hogy mi miatt százalékoltak le? A munkahelyi orvost nem köti az orvosi titoktartás?

2011. szept. 8. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A titoktartás köti, de azért üzemorvos, hogy megfelelő szakvéleményt adjon, tehát rá lesz írva az alkalmassági papírodra, hogy le vagy százalékolva. Elméletileg az üzemorvos (legalábbis nálunk) kér egy igazolást a háziorvostól is, pont azért, mert ő saját hatáskörben azért minden betegséget nem fog tudni megállapítani.

A hosszabbított árvaellásnak egyébként semmi köze a mviszonyodhoz, azzal nem lesz gond.

2011. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gerencproblémáid vannak, azt nem szokták bevallani...
2011. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkaalkalmasságin megvizsgálták azt, amit szükséges volt a munkához, a többit nem. Viszont nyilatkoznom kellett, hogy nincs más eltitkolt betegségem. Én ezt alá is írtam, mert tudomásom szerint nincs is.

De nyilván, ha kiderülne, hogy van, és ez lényeges, akkor az orvos mutogathat arra a papírra amit aláírtam, hogy nem az ő hibája.

2011. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!