Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra hogy öltözzek?...

Amidala- kérdése:

Állásinterjúra hogy öltözzek? 40/N

Figyelt kérdés

Sziasztok! Könyvelőként szeretnék elhelyezkedni, eddig csak kis családi cégeknél pályáztam, oda elég az interjúra a hétköznapi viselet. Ruha, nadrág + felső, stb. Van aki farmerben megy, az sem gáz... Most viszont egy komolyabb céghez hívtak be, ahol HR is van. Egy nemzetközi lánc tagja. Hogyan öltözzek fel? Őszintén megmondom, nem szeretek túl elegánsan öltözni...

**** Olyanok válaszát várom, akik hasonló cégnél, vagy multinál dolgoznak, nem vezető beosztásban. ****

Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 6. 16:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
Jó ribancosan.. :d
2011. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem a kosztüm szükséges egy ilyen interjúra.
2011. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2011. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig legalább az interjúra muszáj lesz. Kosztüm vagy fekete szoknya fehér inggel, vagy fekete ruha magassarkúval és harisnyával. Cicit és lábat mutogatni nem szabad! Sminket diszkréten.
2011. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3. nem hiszek az állásportáloknak. az önéletrajzom sem olyan, amit tanácsolnak, és elég gyakran behívnak interjúra.

utolsó: fekete ruha és harisnya 30 fokban?

Nem üzletasszonynak készülök, csak irodai háttérmunka!

2011. szept. 6. 17:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Nemrég beszéltem néhány HR-essel, mert multiknál felsővezetői asszisztensi pozíciókra pályáztam és én sem voltam tisztában, hogy mit kell felvenni.


Amit nem lehet kikerülni, ha azt szeretnéd, hogy komolyan vegyenek:

- zárt orrú cipő

- nem rikító színű öltözék (tehát vagy pasztell szín, vagy sötét, visszafogott szín - sötétkék, szürke, khaki, fekete, stb)

- alulra vagy térd felett végződő szoknya (ez a legrövidebb lehetőség!!) és harisnya, vagy hosszúnadrág - a harisnya sajnos elengedhetetlen, a férfiak sem mehetnek rövidgatyában tárgyalásra, ők is szenvednek az öltönyben

- felül ne legyen mély a dekoltázs és a váll takarva legyen

2011. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hallod, ha neked semmi nem felel meg, akkor öltözz úgy, mintha kutyát sétáltatni indulnál, kit érdekelsz -.-
2011. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

18:04 vagyok. Az elmúlt egy héten belül háromszor is voltam interjún (minden nap 30-35 fok volt) és inkább légkondis kocsival mentem és izzadtam kicsit, de ha azt akartam, hogy komolyan vegyenek, kénytelen voltam a fentiek szerint felöltözni.

Amúgy civilben én is farmer-pólóban járok, elegánsan csak akkor öltözök, ha muszáj. Most muszáj volt, saját érdekem, hogy ne az öltözékemen bukjon meg a dolog.

Viszont a kocsiba beszórtam a váltóruhámat - rövidgatya, papucs, trikó. Amint kijöttem, gyorsan átöltöztem a kocsiban, így csak azt az egy órát kellett kibírnom, amíg lezajlott az interjú.

2011. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

18:53 OK, próbálok konzervatívan kinézni, meggyőztél. Zárt cipő? Voltam már felsővezetői asszisztens, világos, hogy oda kosztűm kell, de könyörgöm, ez egy beosztott könyvelői állás, nem fogok ügyféllel találkozni, max. a főkönyvelővel.

Ami a légkondis kocsit illeti, nekem légkondi nélküli sincs... marad a BKV.

18:17 te honnan tudod, mit veszek fel kutyasétáltatáshoz? Kisvállalatnál akkor néznének furcsán, ha nem úgy mennék!

2011. szept. 6. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:

elegáns megjelenés.


kosztüm (szoknyás/nadrágos)

zárt cipő

ingblúz


Akármennyire meleg van sajnos!

Ebből is látják, hogy készültél rájuk, komolyan veszed őket.


Sok sikert!

2011. szept. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!