Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra miért kérnek...

Állásinterjúra miért kérnek személyi ig. Fénymásolatot?

Figyelt kérdés

Álásinterjúra megyek holnap.Önéletrajzot és a személyim fénymásolatát kérték?

Miért van szükségük a személyire? Vissza tudnak élni vele?

Úgy gondoltam,csak akkor adom oda,ha felvesznek.


2011. okt. 18. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Egy másolattal nem tudnak semmit csinálni.

Mindenhol kell egy másolat a személyiröl - a jelentkezési lapodhoz csatolják.

Ha nem adod oda, akkor kár is elmenned, mert enélkül szóba sem állnak veled.

2011. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Személyi igazolvány másolatot nem kérhetnek! Az, hogy mégis megteszik, egy hülye új szokás már mindenhol ebben az országban. Elméletileg fényképes igazolványt nem is szabad fénymásolni, mert "okirathamisításnak" minősül, nem véletlen, hogy banknál, mindenhol írásbeli hozzájárulást kérnek e-miatt!

Én sehol, soha nem engedtem lefénymásolni, még a munkáltatómnál sem, a bankomnál sem

, még a Magyar Államkincstárnál sem. Először adták a rizsát, hogy ez kötelező, aztán közöltem velük, hogy pedig nem az. Érdekes, mégis tudtam bankszámlát nyitni, meg hitelt is felvenni, és családi pótlékot is kaptam. Hivatalosan nem követelhetik. Ha kérik igazolnod kell magad vele, de a fénymásoláshoz nem vagy köteles hozzájárulni, ha ez Téged zavar. Engem igen.

2011. okt. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!