Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor pontosan mi is jár...

Most akkor pontosan mi is jár nekem? Gyes, gyed vagy tgyás?

Figyelt kérdés
Megvan a 365 napom ledolgozva.most júliusban szültem és a munkahelyemről jöttem el táppénzre.egy kis segítséget kérnék hogy akkor most mi is jár nekem.köszönöm
2011. szept. 8. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
első 6 hónapban t gyas,aztán 2 éves korig a gyed és 3éves korig a gyes.
2011. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szülés napjától 168 napig terhes gyermekágyi segély. a 169. naptól a gyerek 2 éves koráig gyed, majd utána a gyerek 3 éves koráig gyes.

Júliusban szültél és még nem igényelted meg a terhes gyermekágyit? Akkor mit számfejtettek neked egészen eddig?

2011. szept. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért vagy táppénzen, ha szültél? Szülés napjától terhességi-gyermekágyi segély, mivel van biztosítási jogviszonyod (munkaviszony), majd utána kapod a GYED-et. GYED-et thgyás. igénybevétele nélkül nem lehet kapni. Tehát a sorrend adott. Majd a GYED lejárta után igényelheted meg a GYES-t.
2011. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak amíg terhes voltam addig voltam táppénzem.most még eddig semmit nem kaptam.az anyaságit most fogom megkapni a héten,családi pótlékot még nem kaptam de már megigényeltem.csak ezt nem tudtam hogy most akkor mi jár nekem.és a tgyás mennyi?vagy hogy számolják?
2011. szept. 8. 11:41
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és a tgyás igényléshez kell a munkáltató aláírása vagy pecsétje?mert eddig azért nem tudtam intézni a dolgokat mert a munkahelyemen tulaj váltás volt miután eljöttem táppénzre,meg könyvelő váltás és utána még a kajázda is megszűnt ahol dolgoztam.ja és kínai volt a főnököm.szóval most az ügyvédem kereste meg hogy mégis kivel kell tárgyalni meg hogy mi a címük.nagy nehezen sikerült rátalálnunk és most az ügyvédeink egyezkednek
2011. szept. 8. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mit egyeztetnek az ügyvédek? Be kell menned a TB-hez és megigényelni a terhes gyermekágyi segélyt, különben soha nem kapod meg a pénzt.
2011. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell az ügyvédeknek egyezkedni. Igényeld meg a terhességi-gyermekágyi segélyt a társadalombiztosítási igazgatóságon, azok majd bekérik az aktuális munkáltatótól a további igazolásokat, különben megy a "bünti" nekik. Az már a társ.bizt.ig. dolga, nem a Tied.
2011. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a születéstől számitva 60 napon belül nem igényelted meg a tgyást akkor az a két hónap eluszik.Kérj formanyomtatványt,e kell a munkáltató is hozzá,mert van egy rész amit neki kell kitölteni
2011. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!