Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Angliában dolgozni?

Megéri Angliában dolgozni?

Figyelt kérdés

A neten keresgélve úgy néztem, jóval magasabb fizetésre számíthat az ember az Egyesült Királyságban, mint itthon. Szóval ez alapján ha csak pár évre is, lehet, megérné kimenni melózni. Ismerőseim közül, akiket megkérdeztem, egyik fele azt mondja, tényleg menjek, mert jó lesz. Másik fele szerint meg nem csak a fizetés magasabb, de az árak is annyival, hogy tulajdonkébb alig tudnék többet spórolni, mint itthon.

Szóval úgy döntöttem, felteszem a kérdést nektek is, ti mit gondoltok róla?


2011. szept. 8. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem drágábbak szerintem az árak, mint itthon. Angol boltok kínálatát szoktam nézni a neten, egyes termékek, szolgáltatások kifejezetten olcsóbbak.
2011. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakhatás drágább, mint itthon. Meg a közlekedés.
2011. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Ami drágább az a lakhatás és a közlekedés, illetve a szolgáltatások. Amikor itt bevásárolok egy boltban, tulajdonképpen semmivel sem jövök ki drágábban, mint otthon. Kivéve a húst, mert az drágább. A műszaki cikkek és a ruhák viszont sokkal jobb minőségűek és sokszor van akciózás.
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Végülis úgy ítéltem, ha egy ügynökségen keresztül találok valami jó melót, akkor megyek. A leghasznosabb tapasztalat úgyis az, amit a saját bőrén érez az ember :P

2011. szept. 8. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom javasolni (nagyon komolyan), hogy ügynökségen keresztül ne menj sehova.

Ha nem tudod megértetni magad angolul, akkor úgyse lesz semmilyen munkád (a munkáltatód utasításait pl. hogy értenéd meg?), ezek pedig tipikusan olyanok, amik elszedik a pénzedet "előlegként", aztán otthagynak okmányok nélkül, amit szintén elszednek tőled.


Ha tudsz angolul, akkor tudsz közvetlenül keresni munkát angol munkaadói oldalakon. Van párszázezer forintod, amiből kiutazol, fedezed a kezdeti költségeket, és abból elindulsz. Egyébként ne menj, mert nagyon ráfázol.


Persze mondjuk az is lehet egy tapasztalat, hogyha valaki hónapokig iszik a kanálisból vizet, meg néha tud az összekoldult pénzéből (hogyan, ha azt se tudod, hogy kérjél?) kenyeret venni. Aztán esetleg a magyar konzulátus (amit nem is biztos, hogy nulla nyelvismerettel megtalálsz) hazajuttatja.


De mindenki aztat csál, amit akar.

2011. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy Angliába menj, de szerintem itt nem érdemes maradni. Pusztulat.
2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

20:58-as, erős középszinten tudok angolul, így azzal nem lenne gond.

Viszont azt, hogy miért fáznék rá, kifejthetnéd, mert így önmagában nem tanácsértékű. Legalábbis számomra...

2011. szept. 8. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért fázhatnál rá, mert vannak ilyen cégek, amik erre szakosodtak, hogy átverjenek embereket, és elszedjék a pénzüket.

Pl. angliai munkavállalást kínálnak, cserébe kérnek mondjuk 30ezer forintot előlegnek, aztán kint azt mondják, hogy várj itt ebben a kávézóban 2 órát, amíg megjön a nagyfőnök, aztán majd záráskor jössz rá, hogy szó sincs semmiféle nagyfőnökről, egyszerűen otthagytak, és buktad a 30ezredet, meg valószínűleg az irataidat is, ha voltál olyan hülye, hogy odaadtad nekik. Aztán juss haza, ahogy akarsz. Erre külön üzletág van szakosodva.


Ha tudsz angolul, akkor egyszerű dolgod van, felveszed a kapcsolatot közvetlenül a munkaadóval, lebeszéled vele az interjút, és addigra ott leszel (bár komolyabb munkáknál már ezt se kell, van video/telefoninterjú)


De az ügynökségekkel 80%-ban csak ráfázol.


Ennél többet én nem tudok neked erről mondani, ha kipróbálod, majd meglátod.


Lásd pl:


[link]

2011. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!