Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyőrség, honvédség,...

Pénzügyőrség, honvédség, rendőrség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 éves, közgazdász (logisztika szakirányon) férfi vagyok. Angol középfokúm van, de felsőfokú szinten beszélek. 2 év után most költöztem haza Angliából. Ott elvégeztem egy szakács szakképzést is. Oroszul most tanulok. Alapfokon mar megy, de a cél a tárgyalóképes.


Próbálok itthon rendes állást találni, de nem megy :( Vissza menni külföldre nem akarok. Régóta érdekel az "egyenruhás" élet. Szeretnék egy olyan helyet, ahol már végre megállapodhatok és el tudom a családomat is tartani belőle. A barátnőmmel gyermekvállalás előtt állunk. Az eddigi életemben mindenki lebeszélt az egyenruháról, de nekem a mai napig a fejemben van. Édesapám fiatalon rendőr is volt. De ő is lebeszél...


Az lenne a kérdésem, hogy mire számíthatok, ha jelentkezek és melyik testülethez (pénzügyőr, katona, rendőr) érdemes menni?

Örömmel venném, ha bennfentes véleményeket is kapnék, mert tényleg komolyan gondolkozom az ügyön.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 9. 03:31
 1/7 anonim ***** válasza:
most komolyan, mi vett rá, hogy visszagyere a szarba?
2011. szept. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Erre már magamtól is kezdek rájönni... De legalább megpróbáltam. Amúgy a barátnőm miatt jöttem vissza. De tavaszig adtam magamnak időt. Ha addig nem sikerül valami, akkor visszamegyek, de már végleg.
2011. szept. 9. 04:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd a barátnődet is ...sok sikert...
2011. szept. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 3 közül kellene választani, akkor inkább rendőr de leginkább egyik sem. Mérlegelni kell, nézzük az előnyöket és a hátrányokat. Itthon rendőrként mondhatjuk hogy biztos állásod van, valamilyen szinten hatalom van a kezedben, a fizetés sem lehet olyan rossz, de ha mégis az, legalább biztos az a pénz. Na meg az egyéb juttatások. Szerintem ezzel felsoroltam minden előnyét. Hátrányok: ma, Magyarországon abszolút nincs megbecsülve a rendőri pálya, amiről tettek is a biztosurak rendesen. Nagyon sokat utálják őket és jogosan is. A mai testület a nőkből, illetve az 50 kilós rendőrökből áll, akin az S-es méretű láthatósági mellény is úgy néz ki, mintha vállfával együtt hordaná, mert nincs olyan széles válla hogy a mellény ráfeküdjön. Ergo, az egy dolog hogy utálnak, de még csak tisztelni sem tisztelnek, rosszabb esetben még nevetnek is rajtad,rajtuk. Külföld előnye anyagilag mindenképpen kedvezőbb, emberibb életet tudsz élni ott mint itt, nem utolsósorban emberibb életet tudsz biztosítani a gyerekednek is. Viszont oda csak úgy menj hogy viszed a gyereket is meg az asszonyt is. Mert úgy igazán család a család. Nem az, hogy hazajárok fél évente 1 hétre. Hátrányként talán azt említeném meg, hogy az mégsem olyan mint otthon. Én jelenleg is külföldön dolgozom, de aki nem dolgozott nem tudhatja, hogy itt kint mindig is egy balkáni, vendégmunkás leszel. Meg az egész nem olyan mint otthon. Más kultúra, más emberek, más nyelv. Beszélhet az ember bármilyen jól angolul vagy németül vagy bárhogyan, sosem fogsz angolul gondolkodni, tehát mindig is magyar gondolataid lesznek. Röviden ennyi, a döntés a tiéd. Én az utóbbit választanám, de az sem leányálom, én aztán tudom jól:) Ha ragaszkodsz ahhoz hogy Mo-n élj, nincs vele semmi gond, de akkor ne egyenruhában gondolkodj. Hanem valami másban. Remélem segítettem!
2011. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm a választ. Nagyon hasznos volt és végre egy részletes, jól megfogalmazott vélemény. Teljesen igazad van. Le is tettem az egyenruháról. Szerencsére ha minden jól megy, akkor vége a munkakeresésnek, mert úgy tűnik, hogy sikerült találnom valamit a diplomámban. Természetesen ismerősön keresztül.
2011. szept. 9. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nincs mit, nekem ez a véleményem.:) A logisztika egyébként jó, ne add fel a keresést. Nagyobb multiknál biztosan szerencsével jársz, Continental pl. logisztika-raktározás részlegen. Én is gondolkodom a továbbtanuláson, még csak húszas éveimben vagyok, és egy szakmunkás végzettségem van. Igaz hogy most külföldön dolgozom, jó pénzért, de azért otthon szívesebben dolgoznék. Melyik városban élsz?
2011. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolso: irtam privit.
2011. szept. 11. 03:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!