Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól keresnek az idegenvezetők?...

Jól keresnek az idegenvezetők? Kb mennyit?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Számlára 15-20ezer Ft napidíjat lehet kapni vele, de csak nagyon kevesen vannak, akiknek folyamatosan van munkájuk, a nagy többség csak a szezonban (késő tavasztól őszig), akkor is inkább csak hétvégenként dolgozik. Állás mellett viszont kiváló mellékkereseti lehetőség.
2011. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, be tudsz-e kerülni a jobb körökbe, mert onnantól egyik ügyfél tovább ajánl a másiknak és így tovább.


Az első válaszolót megerősítem, ez is olyan munka, mint a tolmácsolás, nem stabil, rendszeres jövedelem, lehet, hogy egyik hónapban százezreket keresel, de utána 2 hónapig semmi, tehát nagyon oda kell figyelni a pénzre.


Én egyetem alatt kezdtem idegenvezetni, aztán - mikor már vállalkozóként fordítottam és tolmácsoltam - egyre jobb felkéréseket kaptam, külföldre is mentünk, ami persze nagyon jól fizetett. Kb. 10 éve 40000 forintos napidíjat kaptam budapesti csoportos (buszos) idegenvezetésért.

2011. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, amit írtam, az tulajdonképpen a hivatalos napidíj, amit egy ismeretlen kezdőnek fizetnek az irodák, de ha már sikerült bedolgoznod magad, és szájról szájra viszik a kliensek a "híredet", akkor kikerülheted az irodákat, és a külföldiek lazán kifizetnek 100-150 eurót zsebbe egy napra. De mondom, több lábon kell állni, mert kizárólag ebből élni rizikós. Én nyelvszakos voltam, és mellette nyelvet tanítok, tolmácsolok, fordítok.
2011. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!