Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Véleményt szeretnék, kinek...

Véleményt szeretnék, kinek hány állás-pályázat és interjú után sikerült elhelyezkedni? (és kb. mennyi időt vett igénybe míg "Megtalálta magának valót". )

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

3 helyre küldtem el a jelentkezésemet, abból kettőre vettek volna fel, a 3. helyre is behívtak, de mondtam, hogy már nem aktuális.

Amúgy meg pályakezdő vagyok, és augusztustól informatikai projektmenedzseri pozícióra írtam alá szerződést .

2010. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Sok embertől hallom, hogy a 100 sem ritka, mire összejön valami. Persze ez végzettség és település és munka függő. Szinte minden kórházban van hely a patológián, nézd meg a nőgyógyászatot, kihalásos alapon:-)
2010. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az én önéletrajzommal volt tele a kisváros, ahol én dolgozok és élek most.( 30.000 fő)

Amikor ideköltöztünk 3 hónapig voltam munkanélküli. 1 autószalonba behívtak, de utána elmentem a munkanélküli hivatal által rendezett állásbörzére.

Ott találtam egy adminisztrációs munkát. Elég szar volt, mert minimálbér. 2 hónapig dolgoztam ott, mert a kolléganőm megkérdezte, hogy arra a helyre beadtam-e az önéletrajzomat. Mondtam nem. Beadtam és 1 hét múlva már ott dolgoztam. Ennek már lassan 5 éve. És nem minimálbérért dolgozok.:)

2010. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Párom eddig kb 200 helyre adta be (Pesten), kb 20 helyen volt interjún és még nem talált megfelelő munkát.
2010. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2-300 kinyomtatott önéletrajz szétszórva a városban (Pécs) kb ugyanennyi emailben. Kb 50 interjú, 8 hónap.
2010. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Változó. Ha nagyon jól pozícionálod magad, akkor gyorsabban megy.

Az első munkám néhány hét alatt lett meg 1:1 arányban.

Pesten 80 pályázatból lett 3 interjúm és állásom (300 jelentkező közül) 2 hónap alatt. a többi 77-re nem is válaszoltak.

Miskolcon egy véletlenül megpillantott hirdetésből lett munkám 1 hét alatt.

A többi munkámra meg már hívtak, kerestek.


Általában elmondhatom, hogy legfeljebb 3 hónap alatt lett munkám, amíg alkalmazott voltam.

2010. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én évek óta nem találok munkát. Ahogy megjelenik egy hirdetés, rögtön jelentkezek rá. De általában vagy azzal az indokkal utasítanak el, hogy túlképzett vagyok, vagy nem is indokolják meg, csak sajnálattal értesítenek, hogy nem engem választottak, vagy nem is válaszolnak.

Nem tudom hány önéletrajzot küldtem el eddig, de úgy 20-30-et biztos.

(Pécs)

2010. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!