Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig voltál munkanélkü...

Mennyi ideig voltál munkanélküli? Hogy sikerült állást találnod?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok! Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 13. 09:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült állást találnod? - itt arra gondolok, hogy ismerős által vagy saját magadnak köszönhetően illetve interneten keresztül vagy újságban találtál rá az állásra.
2011. szept. 13. 09:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapig Minden ismerősömet megkérdeztem nincs-e felvétel ott ahol dolgozik
2011. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ja 36/N
2011. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer 1 hónapig (2008) voltam munkanélküli, akkor az interneten találtam munkát. Legutóbb (2010) sajnos viszont 6 hónapot voltam munkanélküli, akkor is az interneten kerestem és találtam munkát.

Próbálkoztam én is az ismerősökkel, újság stb, de hiába.

30/F

2011. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én már a 9. hónapja. :(

25/L

2011. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Miután befejeztem a főiskolát 1 évig voltam munkanélküli. Bár az is közrejátszott, hogy kisebb városban(tiszántúlon) éltem, ahol nem igazán van munkalehetőség, ebből a szempontból nagyon siralmas a helyzet. Utánna a vőlegényemmel Sopronba költötünk,mostmár 10 hónapja itt élünk. Azóta dolgozom. Az első munkahelyem Tesoban volt, takarító, de ez csak átmeneti, mert a kezd nagyon nehéz volt, és el kelettvállanom, mert a számlákat és az albit fizetni kelett/kell. Interneten bukkantam rá az álláshirdetésre. 6 hónapot voltam ott, most jelenleg egy panzióban dolgozom. Ezt az állást újságban olvastam, felhívtam majd elmenetem egy állésinterjúra. Máűr 9 hónapja dolgozom. Igaz itt dunántúlon jobb a lehetőség, főleg tvaszatól indul be a szezonja. Én általában az újságot és az internetet böngészem, de olyn is volt, hogy bementem egy káét helyre, érdeklődtem ban-e jelenleg munkalehetőség, úgy voltam vele, egy próbát megér, és leadtam az önéletrajzomat.

Szóval én azt javaslom, hogy ha most jelenlehg munkanélküli vagy, mindeképpen, még ha tudod is, hogy reménytelen, menj el több helyre, add le az önélatrajzodat, mert soha nem tudhatos mikor hívnak fgel azzal, hogy van egy állásajánléatuk a számodra. És ha legfeljebb éppen nem aktuális neked, akkor visszamondod.Azzal, hogy leadod az önéletrajzodat, nem kötelez semmire. Azért jó ha leadod, mert ha esetleg annál a cégnél állást hirdetnek meg, akkor általában az esetek többségéban azt az illetőt keresik meg, akinek az önéletrajzuk náluk van. És ezt a munkaügyi központban is monmdták, ahol tájékoztatást tartotak erről, hogy az állásajánlatok csak kb. 40% jelenik meg újságokban és a interneten. Szóval akkor nagyobb skerrel jásrsz, ha nem várakozol, hanem magad keresed :)

27/L

2011. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kicsit elgépeltem :)
2011. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Utolsó válaszoló: Neked pedig külön megköszönöm a jó tanácsot, megfogadom, úgyhogy holnap irány a cégekhez beadni az önéletrajzot. Azt még megkérdezném Tőled, hogyha valahol csak a portáig engednek be, akkor a portásnak adjam le az önéletrajzot?
2011. szept. 13. 19:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig, de addig "passzívan", ugyanis a legnehezebb vizsgáim feltorlódtak a főiskola végére. A férjem mondta, hogy keres annyit, hogy ketten is kijöjjünk belőle, inkább gyúrjak rá a vizsgákra, ha végeztem, akkor keressek munkát.

Közben azért ismerősöknek hintettem, hogy ha tudnak valamit, szóljanak, illetve olvasgattam állásportálokat, de tevőlegesen nem kerestem munkát.

Annyiból dolgoztam, hogy nyelvórákat tartottam magántanárként, illetve egy üzletembernek levelezést intéztem a külföldi partnerével, de ezekből kb minimálbérnyi összeg jött be. De időben jó volt, mert heti 6-8 órát vett csak el az időmből, így bőven jutott a tanulásra is, illetve ebből fedeztem a magántanáromat az egyik vizsgámhoz.


Amikor lepörögtek a vizsgák és sikerült mind, elkezdtem aktívan állást nézni. Néhány napig csak felmértem, hogy mik vannak, mi érdekelne, aztán megakadt a szemem egyen, ami minden szempontból nagyon jónak tűnt. Beadtam a jelentkezésem, behívtak. Murphy, hogy ezzel egyidőben szólt két ismerős, hogy tudnak üresedésről. Oda is elküldtem az önéletrajzomat, de a kinézett állás volt a favorit.

Szerencsém volt, felvettek.

A vicc az, hogy az ismerősök által ajánlott helyen is voltam interjún, de onnan vissza se jeleztek, pedig egyértelműen elmondták, hogy még nemleges válasz esetén is értesítenek.


A vizsgákat l

2011. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 27/N, ez lemaradt.
2011. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!