Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetés - nem céges email?!

Álláshirdetés - nem céges email?!

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy némely álláshirdetésre nem úgy kell jelentkezni, hogy rendes, céges emailre kell küldeni az önéletrajzot, hanem valami ingyenes mail adnak meg pl. freemail, citrimail, gmail stb?
2011. szept. 18. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

régen én is elítéltem ezt, és fel is háborodtam ezen, hogy a cég nem vállalja magát, de ma már néha azt gondolom, hogy érthető, mert nagyon sokan úgy gondolják, hogy egy céghez egyfolytában lehet telefonálgatni, hogy "mivanmá, felvesztek vagy nem? "

ahol most dolgozom, sajnos elég sokszor kell magyarázkodnunk emiatt, ha megtudják, hogy melyik cég.

szóval azért, mert nincs céges cím, még lehet komoly a munka :D

2011. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Két dolog lehetséges.


Az egyik, hogy kis cégről van szó, akiknek nincs saját honlapjuk és saját e-mail-jük. (ilyen hr-info@nagycegvagyok.hu).

A másik lehetőség, hogy a cég nem akarja, hogy kiderüljön a "személye", ezért létrehoz egy ideiglenes e-mailt.


Ja, és időnként előfordul, hogy nem is állást hirdetnek, hanem egyszerűen csak adatokat (név, cím, telefonszám) gyűjtenek, főleg a kapós állásokkal, egy hirdetéssel akár 200 önéletrajzot is beszerezhetnek, az összes személyessel adattal együtt, amit később marketingcélokra felhasználnak.

2011. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!