Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valahova beviszem az...

Ha valahova beviszem az önéletrajzomat úgy, hogy éppen nincs álláshirdetés, akkor hogyan lehet a legjobban "eladni" magamat a főnöknek?

Figyelt kérdés

Mivel földrajz tanár diplomám van, utazási irodákba is körbeadnám a jelentkezésemet, függetlenül attól, hogy keresnek-e embert vagy sem.


Szóval ilyenkor kinek kell adni, vagy hogyan lehet a legközelebb kerülni a főnökhöz?


Csak mert gondolom a már ott lévő alkalmazottak nem nagyon örülnek az új arcoknak, gondolom elteszik a fiókba a papíromat, és kész.


2011. jún. 28. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk [barkácsáruház] ez úgy működik, hogy a vevőszolgálaton leadják általában az önéletrajzokat. Független, hogy keresünk -e valakit vagy nem. Ill. szokták még postán is elküldeni.

Felhozzák hozzánk a csajok az irodába és azzal a lendülettel lefűzzük az önéletrajz mappába.

Nem azért, mert 'új arc' és esetleg valaki helyére 'pályázik' vagy ilyesmi. Szimplán nem kell ember és feleslegesnek tartja a főnök, hogy ezzel foglalkozzon.

Meggyőzni a főnököt meg úgysem tudja, mert nincs feljárás hozzánk az irodákba és az áruházvezető sem hajlandó ilyennel foglalkozni.

Ha esetleg van üresedés, akkor megnézzük az utolsó 3-5 önéletrajzot és, ha a dátum szerint fél éven belüli (akkor adta le), akkor felhívjuk, ha alkalmas a betöltésre. [40%-t el se lehet érni telefonon, 50% meg talál addigra munkát, maradék 10% meg ... ]


Akik postán küldik az önéletrajzot, azoknak meg levélben válaszolunk és visszaküldjük az önéletrajzát.



Próbálkozni érdemes, minél több helyre beadni, de véleményem szerint és tapasztalat szerint [munkahelyemből kiindulva] felesleges, mert ha nem hirdetnek meg munkát, akkor úgy se vesznek fel senkit.

2011. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is földrajz tanár vagyok, fél éve végeztem és én akkor azt csináltam, hogy a város összes iskolájába (elég nagy város, van kb. 30-40 iskola) elküldtem e-mailben az önéletrajzomat egy rövid levéllel együtt. Az eredmény: 5 helyről visszaírtak, hogy regisztráltak és majd szólnak, ha esetleg kellenék, 1 helyre meg be is hívtak, próbatanítást is tartottam, csak egyéb dolgok miatt mégse tudtunk megegyezni az iskolával, így nem ott dolgozok.


Próbálkoztam utazási irodábákban is, de csak olyanokba, ahová hirdettek állást, de csak egy helyre hívtak be, a többi helyre olyat kerestek, akiknek direkt idegenforgalmi végzettsége is van. Abban az egy utazási irodában, ahová behívtak bejutottam a 2. körbe ugyan, de a tesztfeladatban, ami az interjú része volt elég sok direkt idegenforgalmi szakkérdés volt.


Na bocsi, hogy eddig tulajdonképpen nem a kérdésedre válaszoltam, csak gondoltam megosztom ezt a tapasztalatot. De egyébként az a véleményem, hogy az sosem árt, ha körbeviszed pár irodába az önéletrajzod, de azért ne fűzz hozzá túl sok reményt, hogy fel is vesznek rövid időn belül:( de sok sikert! ha sikerül, feltétlenül írd meg, mert akkor én is próbálkozni fogok még tovább az utazási irodákkal:)

2011. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!