Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha még sosem dolgoztam és...

Ha még sosem dolgoztam és regisztrálok a munkaügyi központban, akkor kapok valami segélyt, amég nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, nincs szakmám, még sosem dolgoztam. A héten regisztráltatom magam a munkaügyiben. Fogok kapni valamennyi pénzt? Ha igen, mennnyit? És mikortól?


Mielőtt bárki lehurrogna: Nem akarok segélyből élni, távol áll tőlem a lustaság, de egész nyáron nem találtam munkát... (pedig rengeteg helyre jelentkeztem :()


2011. szept. 20. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
nem kapsz egy fityinget se.sajnos ez van.
2011. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ! És mi van akkor, ha egy munkaügyi központ által indított tanfolyamon veszek részt? Akkor sem támogatnak semmivel? Nézegettem a jogszabályokat, de ott csak olyan személyekre vonatkozó információkat találtam, akiknek már volt munkaviszonya...
2011. szept. 20. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Képzés alatt kaphatsz bizonyos esetekben pénz.

Amúgy mindenképpen megéri a regisztráció mert te és a munkáltatót is ha lesz pénzhez juthat. Ha nincs munkád és ezért van időd az a kis macera belefér hogy regisztrál és minimum egy hónapban egyszer bejársz. Ezen túl ahogy mondtad vannak tanfolyam lehetőségek és pénzhez is lehet jutni, esetleg még munkához is.

2011. szept. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 21. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Azért egy dolgot jegyezz meg hogy amit ott hiányszakmának mondanak az sokszor nem az! Vagy esetleg ott nem kezdőből van hiány.


De ha itt rákérdezel hogy valóban hiány szakma-e meg kapod a helyes választ is.


A másik ami érdekesebb rövid távon hogy a állami támogatásoknak hála, felvehet valaki így fiatalon, de így csakis kizárólag a munkaügyi központon keresztül

2011. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
amúgy nem tudom hol laksz de ha a munkaügyibe vonattal vagy busszal mész térítik a jegyáradat!
2011. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Munkaügyi tanfolymaok többségében cigányoknak szólnak ( tapasztalat ) illetve felvesz 20 embert rá, de 200 embernek kell felvételizni.
2011. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Regisztráltattam magam, a tanfolyamokra 30x-os túljelentkezés van, de azért jelentkeztem, hátha pont "engem dob ki a gép". Úgyhogy lázasan keresek munkát továbbra is. Szép napot nektek!
2011. szept. 24. 14:45
 9/9 anonim válasza:

De ha érettségizett vagy és nincs szakmád megpróbálhatod az OKJ képzést is, az első képzés vizsgákkal együtt ingyenes!

(nem tudom, most hogy állsz, mert kései a válaszom.)

2012. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!