Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik 36 órás munkarend?

Létezik 36 órás munkarend?

Figyelt kérdés
hogy mondjuk az illető elmegy hétfő reggel 7-kor és másnap este 7-kor megy haza. létezik ilyen? vagy csak 24-órás van.
2011. szept. 23. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

24 a maximum. 36 órás nincs. Ha a férj mondja, megkérdezném, merre járt.


Munka törvénykönyve:

119. § (1) A munkáltató a munkaidőt a munka jellegére, valamint az egészséges és biztonságos munkavégzés követelményére figyelemmel osztja be.


(2) A munkaidő-beosztást - kollektív szerződés eltérő rendelkezése hiányában - legalább hét nappal korábban, legalább egy hétre a 118/A. § (4) bekezdésében meghatározott módon kell közölni. Ennek hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.


(3) A munkavállaló beosztás szerinti


a) napi munkaideje a tizenkét, készenléti jellegű munkakörben a huszonnégy órát,


b) heti munkaideje a negyvennyolc, készenléti jellegű munkakörben a hetvenkét órát


nem haladhatja meg. A beosztás szerinti napi, illetve a heti munkaidő mértékébe az elrendelt rendkívüli munkavégzés időtartamát be kell számítani.

2011. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán valami készenlét jellegű munka, de ott tuti aludni is lehet közben.
2011. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor rosszul tudtam. :)

(második voltam)

2011. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Manapság sok mindent megcsinálnak a munkaadók, amit amúgy nem lehetne. A munkavállaló meg kénytelen elfogadni, mert ha nem, akkor van más, aki igen, ő meg ülhet otthon munka nélkül. Itt pl. Szabolcsban ezen a téren (is) katasztrófa a helyzet, ha valakinek van munkája, akkor örül, itt pl. olyan is van, hogy NINCS szabadság. Semmikor. Ha szabadságot akarsz ki vagy rúgva. És hova mégy? Évekig pereskedni? Attól még nem lesz otthon kaja az asztalon.
2011. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy hivatalosan nem, de a gyakorlatban könnyen előfordulhat, készenléti, ügyeleti rendszerben pl, ahogy fentebb is írták
2011. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!