Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is érzett már fájdalmat...

Más is érzett már fájdalmat azért, mert nem gazdagabb nyugati országba született, ahol jobbak a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon fáj. Szívesebben születtem volna egy nyugat-európai országba vagy Amerikába vagy Kanadába, ahol jobban megbecsülik a kemény munkát. 22 éves vagyok és kimegyek külföldre, csak ott a nulláról indulok majd, sajnos.
2011. szept. 26. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: nem.

"ahol jobban megbecsülik a kemény munkát"

Pont hogy kevésbé becsülik meg, oda szakképzett munka kell, nem kemény munka. Ha olyan országot keresel ahol a kemény munkát becsülik meg irány Vietnám, Indonézia, Kína vagy Észak-Korea, sok sikert!

2011. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kemény munka: odateszed magad. Itt kap 200 ezret tisztán jó esetben, aki odateszi magát, mondjuk. Nyugaton 600-at. Abból tud félretenni rendesen az ember, lehet valamire alapozni. Itt nem.
2011. szept. 26. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha neked a pénz a minden menj nyugodtan, de az ottani 600e az élhetési költségekkel együtt itthon mindjárt csak 400-nak felelne meg. Szerintem a Harmadik világbeli emberek nem szoktak azon zokogni hogy miért nem mondjuk Magyarországra születtek, de ha te úgy gondolod hogy "Nyugaton" többet tudsz elérni akkor hajrá...
2011. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
Születhettél volna Ukrajnába, Türkmenisztánba vagy Ugandába is, akkor fájlalhatnád hogy nem a földi paradicsom Magyarországon élsz.
2011. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizony, nagyon negatív vagy. Születhettél volna sokkal rosszabb helyre is. Örülj neki, hogy itt élhetsz Európában. Több rosszabb hely van, mint jobb....
2011. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az valóban nagy előny, hogy EU tagok vagyunk. Így sokkal könnyebb nyugati EU országba lelépni. Megyek is nemsokára. Sziasztok;)!
2011. szept. 27. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem tud nagyon felrerakni egy munkas.

Arra van penze h a lakhatasra es kajara ne legyen gondja, de nem lesz jobb az eletszinvonala. Nem fog etterembe jarni meg szinhazba.

Jah es haznak se egy szep kerteshazat kepzelj el. Az akiket ilyen szuletett felesegekben latsz kornyeken elnek azok nem munkasemberek- a sorozatban eleinte meg ki is akadtak a szerelon Mike-on h mit keres ott...


Es ugyanugy a fentebbi peldabol igenis lenezik a kemeny fizikai munkat- odacsapjak a benvandorloknak akik ottani szinvonalon "occson" megcsinaljak a piszkos munkat...


Ha van szakkepesitesed nah akkor van nyert ugyed... Nem veletlenul huznak ki az orvosok. Egy sorozatban/filmben mutattak egyszer egy nagyon gazdag villanegyedet. A komment ez volt: "es itt laknak a sikeres uzletemberek es az orvosok"...


Jah ajanlom figyelmedbe a LifeNetworkon egy sorozatot ami kezelhetetlen tinikrol szol: foleg londoni munkasnegyedelbol kerulnek ki. Ott jobban belathatsz h milyen is az a 600 000 forintos keresett ott.

2011. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kemény munkát miért fizikai munkára értitek. Mindegy, ti bajotok. Closed minded Hungarians. Bye-bye!
2011. szept. 27. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

hát sajnálom hogy a blue-collar munkákat tartom nehéznek... a white-collarokat meg nem akkor fogalmazhattál volna úgy hogy miért nem ugyanolyan jól fizetik meg azt aki sokat és lelkiismeretesen dolgozik...


mind1 akinek olyan a végzettsége az úgyis kimegy- én is kimegyek és így semmit nem számít hogy ide születtem, sőt vszeg ott el se végezhetném amit itt, mert az egyetemre a gyerek születésétől kezdve kuporgatnak a "keményen dolgozó" szülők itt meg alanyi jogon járt a lehetőség...

2011. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!