Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szüleim nem engedtek érettségi után továbbtanulni, arra hivatkoztak, hogy 18 éves vagyok, már nem kötelesek eltartani. Így dolgozni kellett mennem.

Viszont ez így rohadtul nem jó, mivel érettségivel alig lehet valamilyen munkát kapni, csak sz*rokat, amik alig fizetnek.

Most már azt akarják, hogy menjek el albérletbe, mert nem fogok rajtuk élősködni, de csak szobát tudnék kivenni, mert a fizetésemből többre nem telne.

Annyira kilátástalan az egész életem, nem tudom hogyan tudnék kilábalni ebből az egészből.

Normális munkát nem kapok, le kell adnom nekik a pénzt amit keresek, mert itthon eszek, rezsi, stb...Ezért se estin, se levelezősön nem tudok továbbtanulni.

Nem akarok életem végéig minimálbérért güriző droid lenni, de nem tudom mit tehetnék. :(


2011. okt. 3. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Diploma nagyon sokba kerül,és azzal sem kapsz itthon munkát.

Egyenlőre menj albérletbe,takarékoskodj,és azután meglátod,hogy tudsz-e tovább tanulni. Lehet,hogy jobban járnál egy jó szakmával, mint egy diplomával.

2011. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudnád megbeszélni velük, hogy ne az egész fizetésedet kelljen hazaadni, csak egy részét. Mondjuk nem tudom mennyit keresel, de valsz. így jobban jönnél ki, mintha magad fizetnél egy albérletet. És akkor szépen tudnál félre is tenni majd az iskolákra.

Ha meg nem mennek bele, akkor tényleg keress albérletet. Válaszd azt a megoldást, ahogy több pénzed marad. (Albérletbe egyedül tuti nem éri meg menni. Nem tudzs valakikkel társulni?)

2011. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudok senkivel sem társulni, idegennel meg nem mernék összeköltözni, mert ki tudja milyen...

70.000 Forintot keresek havonta.

2011. okt. 4. 14:12
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán van olyan lehetőségem, hogy itthon maradjak, mert kerek perec kimondták, hogy menjek, álljak a saját lábamra.

Szóval nem igazán van miről beszélgetni velük.

Csak nem tudom, hogy találhatnék olyan munkát, ami többet fizet, mert egy saját albérlet fenntartásához minimum nettó 100.000 Ft kell...Érettségivel annyit sehol sem keresek...

Néha már azt érzem, hogy feladom az egészet, és felkötöm magam a pics*ba. :(

2011. okt. 4. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Az albérletet szerintem is próbáld meg egy kicsi is megteszi hisz még nincs családod ahogy kiveszem a szavaidból. Aztán egy jó szakma se volna rossz ezt jól mondta az egyik előttem szóló. Ehhez volna egy tippem mégpedig menj be a munkaügyi hivatalba ,hogy nem e tudnának valami átképzésre betenni ha még van ilyen. Ezen kívül ott vannak ám kirakva álláshirdetések is azokat böngészd át hátha. Küldj önéletrajzokat több céghez (csak pl bosch) A multik ugyan elég gány dolgok de van amelyik nem is olyan rosszul fizet. A kötelet meg hagyd meg a cowboyoknak lasszónak nincs azzal semmi dolgod. Ismerkedj mert a mai világban egy jó ismeretség hamarabb hozzásegít egy jó melóhoz mint bármilyen végzettség.
2011. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Budapesten egy kis lyuk is 60.000 Ft rezsivel, maradna 10 rongyom bérletre, és akkor nem ettem semmit. Ezért teljesen kilátástalan az egész helyzet.
2011. okt. 4. 20:09
 7/13 A kérdező kommentje:

A munkaügyi központ úgy ahogy van sz*rik mindenre...Próbálkoztam már párszor náluk...Nem olyan egyszerű sajnos ez a dolog...


Érettségivel ott se tudnak olyan munkát adni, amivel keresnék annyit, hogy el tudjam tartani magam. Sokszor jártam már náluk, vállvonogatás megy kb. Nagy ívben sz*rtak a fejemre...


Patthelyzet..

2011. okt. 4. 20:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Szakmát, vagy bármit tanulni, csak pénzből lehet, amit a szüleimnek kell odaadnom...


Érettségivel meg akármelyik céghez mentem, elküldtek a f*szba, mert nem tudtak mit kezdeni velem...

2011. okt. 4. 20:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval ennél a 70 ezer Ft-nál, amit most keresek, többet nem nagyon adnak sehol.
2011. okt. 4. 20:16
 10/13 anonim ***** válasza:
HMMM próbáltad már a munkaerő közvetítőket ez sem a legjobb megoldás de ki tudja
2011. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!