Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Szüleim nem engedtek érettségi után továbbtanulni, arra hivatkoztak, hogy 18 éves vagyok, már nem kötelesek eltartani. Így dolgozni kellett mennem.

Viszont ez így rohadtul nem jó, mivel érettségivel alig lehet valamilyen munkát kapni, csak sz*rokat, amik alig fizetnek.

Most már azt akarják, hogy menjek el albérletbe, mert nem fogok rajtuk élősködni, de csak szobát tudnék kivenni, mert a fizetésemből többre nem telne.

Annyira kilátástalan az egész életem, nem tudom hogyan tudnék kilábalni ebből az egészből.

Normális munkát nem kapok, le kell adnom nekik a pénzt amit keresek, mert itthon eszek, rezsi, stb...Ezért se estin, se levelezősön nem tudok továbbtanulni.

Nem akarok életem végéig minimálbérért güriző droid lenni, de nem tudom mit tehetnék. :(


2011. okt. 3. 22:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Volt szerencsém egy ilyen fejvadász céggel, heti 50 órát kellett volna dolgoznom, nettó 80 ezer Ft-ért...

Ráadásul most heti 40 órát kell, és tutira bejelentett, a fejvadász cégeknél meg az sem tuti, hogy egyáltalán bejelentenek...Meg egyik helyről dobálhatnak a másikra...

Az is para, hogy kifizetnek e rendesen...stb...

2011. okt. 4. 21:12
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajna ez esetben muszáj lesz társulnod és csak szobát kivenni... elhiszem, hogy nem ez a legtutibb, de ez egy működő megoldás lehet. Szobát rezsivel szerintem már 30e-ért lehet találni, akkor azért éhen sem halnál. Megnéztem most 1-2 oldalon, vannak teljesen korrektnek tűnő dolgok. Próbálkozni kell. Tuti nem lesz könnyű, de a kötélnél mindenképp jobb ötletnek tűnik :D
2011. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem tudom, hogy az előző válaszadók hogyan vélekednek, de azért a szüleid sem éppen kedvesek... Gondolom ők is tudják, hogy érettségivel kb. a fenekünket nehéz kitörölni, nemhogy munka.. Még valami szakmával is alig.. Nem tudom, nekem ez furcsa, az én családom, és a környezetemben élők nem vágják ki csak úgy a gyerekeiket, hogy na menjél, én innentől nem vagyok hajlandó eltartani téged.. Ez nekem kicsit furcsa.. :/

A kérdésre pedig csak annyit, hogy beszéld meg a szüleiddel, hogy sehová sem fogsz tudni eljutni, hogyha nem takarékoskodsz. Meg kellene mondanod nekik, hogy ha azt akarják, hogy albérletbe/saját lakásba költözz, akkor neked is kell pénz, és nem adhatod oda mindet rezsipénz ürüggyel.

2011. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!