Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kell a diákmunka senkinek?

Nem kell a diákmunka senkinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemistaként távmunkában dolgozok egy diákszövetkezetnél. A napokban volt nálunk üresedés, és úgy döntöttem, hogy szólok az ismerősöknek, hogy "nosza, lehet jönni dolgozni". Hát nem jártam sikerrel. Azt hittem nagyobb lesz egy kereslet egy eléggé egyszerű otthonülős munkára, de tévedtem. (Feltétel: legalább 20 ledolgozott óra, 1 idegen nyelv ismerete, szóval nem teljesíthetetlenek feltételek.)

Természetesen megértem, hogy nem ér rá mindenki egyetem mellett dolgozni, de akik jelentkeztek volna, és leírtam miről volt szó, elkezdték leszólni a munkát. "Ez nekem túl monoton, ennyiért nem meg se mozdulok (minimálbér körül lehet keresni), nekem derogál ez a munka, stb..." Kicsit rosszul esett, hogy munkát próbálok ajánlani, és erre elkezdik leszólni azt. Ráadásul olyan emberek, akikről tudom, hogy folyamatosan üres a tárca.

Komolyan mondom mostmár rosszul érzem magam, hogy ilyen lealacsonyító munkát próbáltam bárkinek is ajánlani...

Szerintetek?

(Megjegyzem a pozit már betöltötték.)


2011. okt. 5. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:

ismerős a szitu :D

diákként egy raktárban csomagoltam minden szabad percemben, amikor nem épp órán ültem, volt, hogy hajnal 3-ig. szerencsés voltam, kedves főnökök, nagyjából akkor mentem, amikor akartam. egyszer volt nálunk is üresedés, hívtam egy-két szaktársat, főleg ey lányt, akinek tudtam, hogy nagyon nehezen mennek a dolgai és a szülei is küszködnek miatta. ehhez képest én sem tudtam egy embert sem vinni....

de volt olyan is, hogy egy szállodában voltam éjszakai recepciós egy ideig, és amikor felmondtam, senkit nem tudtam a helyemre találni....iszonyat lusták az emberek...de nem csak diákként, később is ezt csinálják. ez a magyar mentalitás

2011. okt. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak a diak, a normal munka se.

Mert o nem akarki es neki rogton vezetoi beosztas kell meg netto 300 ezer.

Jah es persze mindezt ugy, h erettsegivel vagy egy bufediplomaval.

Legalabbis az en kornyezetemben ez megy:)

2011. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nekem szóltál volna, én repdestem volna az örömtől, nálunk ugyanis sosincs munka, illetve van, de csak azok szoktak kapni, akik jóban vannak a munkaközvetítőkkel.
2011. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg én is elfogadtam volna egy hasnló munkát, csak nekem nincsenek ilyen haverjaim... az más kérdés, hogy általánosságban a diákmunka álcázott rabszolgamunka.
2011. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal! Az emberek többségére sajnos ez a jellemző Magyarországon. Dolgozni nem nagyon szeretnek (nem csak fizikai munkára gondolok), elvárások viszont vannak. Nem is akármilyenek! Megfigyeltem én is, hogy sok ember jóval többre értékeli magát a munkaerőpiacon, mint amennyit valójában ér. Nagyfőnöki beosztás, magas fizetés. Azonnal! Realitásérzék szinte a nullával egyenlő.
2011. okt. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, engem érdekelt volna az ajánlat, sőt még most is érdekel, ha aktuális:) a feltételeknek megfelelek.
2011. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!