Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezdjek neki majd az...

Hogy kezdjek neki majd az életnek mindennapi dolgokba, munkának?

Figyelt kérdés

Alkalmazott grafikusnak tanulok. Nagyon szeretnék jó grafikus lenni, de még 2 év a suli végéig, illetve utána se biztos, hogy már az elején mikor megkapom a papírt tudok dolgozni ebben a szakmában. Hova tudnék elmenni addig, vagy utána dolgozni, hogy eltudjak indulni?

suli mellett is nagyon szívesen dolgoznék, de rengeteg munkát adnak fel, ami több órás és sokszor éjszaka is csinálom. Szóval a suli rovására menne, ha most diák-melóznék. Ezért csak suli után lesz szabadidőm. Szeretnék fent tartani egy háztartást, és bár van párom, de független nő szeretnék lenni, mert a mai világban csak magára számíthat az ember.

Ti (akik nem a szakmába kezdtétek egyből) hova mentetek ideiglenesen dolgozni? hova menjek először?


2011. okt. 11. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én suli alatt (szünetben) elmentem az egyik erőmű kertészetébe kapálni. Aztán betettek a gépházba takarítani, majd az egyik osztályvezető irodájába kerültem szintén takarítani. Mivel az egyik irodán szülésire ment egy hölgy, ezért táblázatkészítés céljából ideiglenesen odakerültem. Majd egyre több mindent biztak rám, megtanultam a különböző irodai gépek kezelését. Mivel közgázba jártam, ezért nem is volt baj. Aztán suli után szintén oda jelentkeztem első körben, és mivel már ismertek - és gondolom, meg voltak elégedve velem - ezért fel is vettek az egyik irodába. Onnan aztán az évek alatt "felkapaszkodtam" gazdasági ügyintézőnek. Hát ennyi a karrierem...
2011. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
idilli és ironikus. köszi
2011. okt. 11. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Grafikusként szerintem fontos, hogy vállalj már most kisebb munkákat. De a szakmában!

Oké, hogy nincs papírod, de a jól sikerült munkáidból össze tudsz állítani egy referenciát. Ezzel már el tudsz indulni. Mondjuk egy-egy weboldal megtervezése biztosan belefér az idődbe, lévén akkor és olyan határidővel vállalod, ha/ahogy ráérsz. És ez mind-mind referencia lesz. Így később pályakezdőként már fel tudsz valamit mutatni.

2011. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!