Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadékot kapok...

Álláskeresési járadékot kapok ezzel egyidejűleg vállalhatok- e munkát megbízási szerződéssel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2011. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
De igen, vállalhatsz, nekem is van. Semmi jelentősége nincs.
2011. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2011. okt. 11. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ilyen egyszerű.

Álláskeresési járadékot megszüntetik, ha valaki keresőtevékenységet folytat, kivéve ha az 90 napnál rövidebb időtartamú, mert ilyen esetben csak szüneteltetni kell az ellátást.

Igaz, hogy a megbízási szerződés alapján nem mindig keletkezik biztosítási jogviszony, de ezzel szerintem jó vigyázni, mert adott esetben baj lehet belőle, ha kiderül, és ráadásul keresőtevékenységnek minősül, hiába nem munkaviszony keretében van az illető foglalkoztatva.

Én inkább rákérdeznék a munkaügyi központban!

2011. okt. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Meg kell szüntetni az álláskeresési járadékot, vagy szüneteltetni kell:

"A megbízási szerződés mellett elesik az álláskereső ellátástól, valamint az álláskeresői regisztrációja is megszűnik. Ugyanis a megbízási szerződés is keresőtevékenységnek számít. Ezt a 24/2005. (XII. 27.) FMM rendelettel módosított 18/ 2005. (X. 18.) FMM rendelet szabályozza. "

[link]

És a törvény:

"Álláskeresési járadék folyósításának megszüntetése és szüneteltetése

28. § (1) Meg kell szüntetni az álláskeresési járadék folyósítását, ha az álláskereső:

d) kereső tevékenységet folytat, kivéve a 29. § (1) bekezdés d) pontjában foglaltakat, valamint az 58. § (5) bekezdés n) pontjában foglalt alkalmi foglalkoztatási jogviszonyban foglalkoztatottakat,

d) rövid időtartamú, legfeljebb kilencven napig tartó kereső tevékenységet folytat - az 58. § (5) bekezdés n) pontjában meghatározott alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével - feltéve, hogy bejelentési kötelezettségének eleget tett, (a 90 nap alattinál szüneteltetik)

n) alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony: az adórendszeren kívüli háztartási munka, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény által szabályozott alkalmi munka, valamint idénymunka,"

[link]

Más kérdés, hogy ha nem jelented be, és így nem tudnak róla. Viszont ha kiderül, hogy megbízásival dolgoztál, nem jelentetted be és felvetted az álláskeresői járadékot, akkor megbüntetnek.

2011. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh, nem gondoltam volna, hogy ilyen bonyolult, tehát akkor NEM. Köszi.
2011. nov. 3. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!