Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési tippek? Annyira...

Álláskeresési tippek? Annyira szeretnék már munkát.

Figyelt kérdés

Május óta próbálkozom munkát találni,sajnos eddig még nem sok sikerrel jártam,és nagyon kezdek belefáradni. Nagyon elkeseredtem,hogy szinte sehová sem hívnak be. Árufeltöltőnek is elmennék,csak lenne már valami. Hogyan tudnám intenzívebbé tenni az álláskeresést?

Nagyon megköszönném,ha adnátok pár tippet!

20/L


2011. szept. 26. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen végzettséged van?

Beszélsz nyelveket?(milyeneket,milyen fokon,szinten)

Van-e diplomád,érettségid?

Van-e,vannak-e nyelvvizsgáid?


Ezeket,meg az egyéb papírjaidat(jogosítvány(ok),egyéb oklevelek,tanusítványok...

és kész is az önéletrajz...


azt domborítsd ki,amihez értesz,...

Ha behívnak interjura,előtte este időben feküdj le,reggel kelj fel korábban,hogy maradjon időd átgondolni, amiket kérdezhetnek tőled,összeszedni a papírjaidat,stb. és úgy menj oda,hogy azt mondhasd,hogy te mindent megtettél a dologért.


Mindent vigyél magaddal,és javaslat,hogy mindenről legyen fénymásolatod is,amit otthagyhatsz...

2011. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Érettségim,és Okj-s bizonyítványom van. Nyelvvizsgával is rendelkezem.

Komolyan mondom,kész katasztrófa az egész... Már nem tudom milyen trükköket lehetne belevinni az egészbe.

2011. szept. 26. 21:21
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Pontosítanál? Milyen OKJ? Milyen nyelv milyen szinten (nem a papír, hanem a valós nyelvtudás)? Milyen tapasztalataid vannak? Helyileg hol vagy?



Költői kérdés/meglátás, de érdekes, hogy én egy éve, életem első álláskeresésekor 4 helyre adtam be a pályázatomat, és 3 helyre felvettek volna, a negyediknél már nem mentem el az utolsó fordulóra. És nem kellett trükköznöm. Vajon miért?

2011. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Én tavaly június óta keresek, de semmi.

Már ezerszer átírtam az önéletrajzom, ahová nem kellett diploma töröltem, hátha amiatt még csak be sem hívnak.

Keresek neten, újságban, személyesen, ismerősnél is próbáltam, de még úgy sem sikerült.

2011. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Papíron alapfokom van,de középfokon simán beszélem a nyelvet. Idegenforgalmi végzettségem van.

Régió: Észak-Magyarország (borzalmas,alig van lehetőség)

Nem tartom magam butának,se csúnyának. ( Nem nagyképűségből írom.) Elképesztő,és elkeserítő ez a helyzet.

2011. szept. 26. 21:40
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és angol nyelvről van szó,bocsi,ezt kihagytam.
2011. szept. 26. 21:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Mo-n lakom én is de már csak Pesten keresek munkát, itt még takarítónőket sem keresnek. Úgyis ott végeztem, jó lenne visszamenni, még a lakhatást is kigazdálkodnám valahogy, csak legyen már keresetem :(
2011. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom a helyzetedet,úgy tűnik nem csak az én helyzetem kilátástalan. :-(
2011. szept. 26. 22:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem észak M.O.-n nem is fogsz találni idegenforgalmi állást, hacsak nem hátszéllel..

Én a helyedben BP-n próbálkoznék, szállodáknál, recepciós, vagy hasonló munkakörben, kivennék egy szobát, vagy garzont, ha esetleg 2-en vagytok, és elkezdenék spórolni, majd külföldre mennék hogy pénzt is tudjak keresni. Idegenforgalommal szerintem reális esélyeid vannak más országokban is.

2011. szept. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt nem azért mondom, mert meggazdagszol majd külföldön, bár minden lehet, de az itthoni fizetésekből csak túlélni lehet, élni, és gyarapodni nem.
2011. szept. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!