Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen terülten vállaljak...

Milyen terülten vállaljak munkát, ha csak a beszélgetéshez a beszéléshez értek? Ehhez milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés

Értékesítő már voltsm, de az nem ment, mert nem tudtam végignézni azt, hogy egy kedves néni megvesz egy olyan dolgot ami egyébként nem is létszükséklet, de vagyok én aki nagyon hatékonyat tukmálom rá.

Az Éretségim sem sikerült annyira jó, úgyhogy pszihológusnak sem mehetek. :)Köszi a válaszokat.


2011. okt. 12. 10:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazad van telejes mértékben :)
2011. okt. 12. 13:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Vagy mondjuk, menj politikusnak.Akkor sokat beszélhetsz és azt mondhatsz, amit csak akarsz.

A helyesírásod viszont nagyon gyatra, nem értem, hogyan érettségizhettél így, nekem csak szakmunkás végzettségem van, de helyesen írni legalább tudok.Nos, esetleg próbálkozhatsz rádióknál, ott is vannak nagy dumagépek, viszont lehet, ha az olvasással is problémád van, akkor bajban leszel.Mert illik folyékonyan és hibátlanul olvasni az adott szöveget, ha netán felmerülne olyan feladat.

2011. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nekem is kétségeim támadtak. Jó a beszélőkéd? Persze szerinted. Mint nyelvész, nem hiszem, mert aki írásban nem tud összehozni egy ép mondatot, az az élő beszédben még kevésbé tud.

Szerintem tanulj valami szakmát, és helyezkedj el abban. Az érettségivel, nyelvtudás nélkül kitörölheted. Ha az érettségid se sikerült jól, eszedbe ne jusson egyetemre menni, költségesre se.

És a válasz: igen, elmehetsz telemarketingesnek, vagy kisboltba, mint írták. De nem látok számodra túl sok lehetőséget, egy szakmunkás tudása többet ér, mint a tied.

Belém köthetsz, de én anno emelt szinten érettségiztem magyarból, két nyelvet beszélek tárgyalásszinten, és még diplomám is van.

2011. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát ja... 1000 millió dolgom van mert 6 hónapja keresek muknát és már azt sem tudom, hogy hol áll a fejem de pont ide muinden tudásomat összeszedve úgy fogok gépelni mint egy nyelvész... Ugye a szabályzatban az is benne van, hogy ne offolj... Ennyik vagytok ti tanult emberek lenézitek a másikat azért mert nem olyan kockák mint ti... Tudniillik nekem nem az az életem, hogy egész nap a gép elött ülök és hülye kérdéseket adok meg hanem valóban keresek munkát. Én arról rohadtul nem tehetek, hogy diszleksziás vagyok- voltam és nem tudok helyesen írni mert ha ilyen okosak vagytok ez ezzel jár... Nekem a szüleim nem tehették meg, hogy lefizessék a tanárokat, hogy foglalkozzanak velem.. Attól függetlenül nagyon is tudok beszélni, lehet, hogy nem a legprofibban, de amíg nem látsz valakit és nem beszélsz vele egy mondatot sem addig ne itélkezz. Nincs jogod arra, hogy megitéljétek az én múltam arra csak nekem van jogom.. Én tudom, hogy mit rontottal el és köszi nem kelll az ilyen támogatás, akkor inkább ne írjál semmit ha nem tudsz segíteni máson... Ezt mifelénk tahóságnak, sznobságnak és egyenesen bunkóságnak nevezik.. Nálatok diplomásoknál biztos ez a norma mert ti azt hiszitek elértetek valamit oszt közbe annyi van belőletek mint égen a csillag.... Minden bokorban van diplomás ember, ezért van csődben a világ, mert annyi okos van... Mindegyik csak azt tanulja, hogy hogy kell ellopni más pénzét ( tisztelet a kivételnek).... Remélem rábresztett arra, hogy bunkó agyoniskolázott neveletlen tahó vagy... Kösz csááá
2011. okt. 13. 09:36
 15/18 anonim ***** válasza:

A diszlexiás olvasni nem tud, a diszgráfiás pedig írni!

Ha már a másik kiigazításáról van szó!

2011. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azért van csődben az ország, mert tele van olyan korlátolt látókörű és értelmű emberrel, mint a kérdező.
2011. okt. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem akartalak téged bántani. A baj azzal van, hogy te azt gondolod, hogy van egy jó képességed - pedig nincs. Sznob vagy felfuvalkodott pedig egyáltalán nem vagyok. A páromnak sincs több egy érettséginél, és sok barátom van, akiknek szintén nincs, de ők olyan emberek legalább, hogy tisztában vannak a képességeikkel, és nem verik magukat a semmire. És hogy megdöbbenhess: nekem is van egy enyhe diszlexiám, ami már az egyetem elvégzése után derült ki.

Válaszoltam a kérdésedre is, csak szerettelek volna egy kicsit meggyőzni, hogy a jó "beszélőke" manapság semmire sem elég, főleg, ahogy te is írtad, minden bokorban ott figyel egy diplomás. Ennek ellenére, egy normális diplomát még mindig nem egyszerű megszerezni, amilyen könnyen dobálózol vele te.

Én sok sikert kívánok neked az álláskeresésben és az életben, csak azt ne reklámozd, ami nincs. Mert ilyen rossz írásképnél (amit te írtál, az különben is diszgráfia, de rólad nem arról van szó, teljesen egyszerűen megállapítható ennyiből), szinte kizárt, hogy az élő beszéd ne legyen tele grammatikai hibával, amit viszont SLI-nak neveznek. Nem a helyesírásod a rossz feltétlenül, csak a szintaxis, az az a mondat szerkesztése.

2011. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én sem sértésből írtam, sajnálom, ha annak tűnt.Csupán szerettem volna felhívni rá a figyelmed, hogy hol ütközhetsz akadályba.
2011. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!