Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérte a diplomába feccölt...

Megérte a diplomába feccölt pénz, energia?

Figyelt kérdés
Jó, zsíros melód lett végül?
2011. okt. 23. 15:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Aki azért megy egyetemre, mert kényelmes (van fűtés), könnyű, és minden ésszerű terv nélkül teszi ezt ("majd lesz valami"), annak nem fogja megérni, de meg is érdemli. Csak kár, hogy az állam pénzén szórakozik.
2011. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod azt, hogy ha az ember manapság egyetemista, azt csak és kizárólag azért teszi, hogy zsíros "melója legyen"??? Miből feltételezed azt, hogy csak emiatt éri meg?
2011. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nem érte meg. Güriztem, mint az állat, és most itt vagyok munkanélküli. Sehova nem kellek a "túl képzettségem" miatt.

Nyelvet nem beszélek, szóval ez már eleve hátrány.

Ha újra tehetném, akkor inkább ráfeküdnék a nyelvtanulásra, és elvégeznék valami tuti Okj képzést. Most is azt csinálom, csak így ugye már pénzbe kerül...eddig ingyenes lett volna.

2011. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Azt nem mondanám, hogy nem kamatoztattam, ugyanis a legtöbb helyen már alapkövetelmény, hogy legalább alap szintű diplomád legyen, de én jóval többet profitáltam a nyelvtudásból és különböző képesítések megszerzéséből.

Költségtérítéses képzésre jártam, és ha összeszámolom mennyibe volt az egész, lehet érdemesebb lett volna inkább rögtön az utóbbiakba fektetni.

2011. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

A diploma nem egyenlő zsíros melóval.

Ha pl. kutató szeretnél lenni, az adott szakterületen dolgozni, kell hozzá a diploma. De nem leszel tőle milliomos. Ha tanár, tanító leszel, szintén nem zsíros meló.


Neked csak a pénz számít? Az, hogy mivel töltöd az életed nagy részét (=munka), nem számít? Azt hogy milyen tudás kerül a fejedbe, milyen embereket ismersz meg, nem számít?

Ilyen gáz az értékrended, vagy csak trollkodós kedvedben vagy?

2011. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

Csak nem kisebbségi komplexusod van?

Igen megérte,mérnök vagyok,kevés energiát fektetek bele a munkámba és sokat keresek.

2011. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Azt csinálhatom, amit szeretek, és csak heti kétszer kell bejárnom dolgozni. Szerintem megérte.
2011. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
A diploma semmit nem ér.Ismerettség kell,rátermettség és tapasztalat!!!
2011. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Ezerszer megbántam valamilyen szinten, hogy végig csináltam, de azt is tudom, hogy ha nem tettem volna, most azon agyalnék, hogy mi lett volna, ha megcsinálom. Másodikos fősulis voltam, mikor eldöntöttem, hogy külföldre költözök párommal a fősuli után. Úgy is lett. Semmiképpen nem tudtam használni diplomámat külföldön. 4 éve élek külföldön és maradni is fogok. Ha visszapörgethetném az időt, már érettségi után jönnék kifele külföldre. Már előrébb tartanék.
2011. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó te is olyanról beszélsz,amiről fogalmad sincs.Ezt mondta neked a sok OKJ-s és el is hiszed.-.-
2011. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!