Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérte a diplomába feccölt...

Megérte a diplomába feccölt pénz, energia?

Figyelt kérdés
Jó, zsíros melód lett végül?
2011. okt. 23. 15:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%

15:28


hogy van diplomád ha nem beszélsz nyelvet?!

2011. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%
Igen, megérte. Igaz, túl nagy energiabefektetésnek nem éreztem, és pénzbe sem került. A kilencvenes évek elején tandíj még nem volt, a kollégium és a kaja pedig simán kijött egy átlagos ösztöndíjból.
2011. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Én még tanulok, de szerintem meg fogja érni. Gépészmérnök leszek közel másfél év múlva. Mellette persze folyamatosan dolgozom itthon, ahogy tudok, illetve nyáron. Már most hívnának dolgozni, de nem tudok menni, így majd később.
2011. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
15:28-nak bizonyára úgy van diplomája, hogy 1996 előtt iratkozott be először egyetemre.
2011. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Sajnos egyre jobban úgy érzem, hogy nem biztos hogy megérte. A szakmában nem tudok elhelyezkedni, máshol a diploma jelenti a problémát, mert akkor többet kell fizetni.Utolsósorban pedig, nincsenek befolyásos rokonaim.
2011. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Pénzt nem öltem bele, mert nem ktsgtérítésesre jártam, szóval max olyan időszak volt, ami alatt nem kerestem, de még ez sem teljesen igaz, mert gyakorlat alatt ki tudtam menni külföldre dolgozni, azért mert diákként ugye megérte nekik engem foglalkoztatni....tehát megérte, igen...különben nem jutottam volna ki olyan egyszerűen dolgozni külföldre.
2011. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, dolgoztam jól fizető melóban is, valóban, de ezek régen voltak, úgy 2003 körül. Amúgy ennek ellenére nekem maximálisan megérte a fősuli, imádtam, sikerélményem volt, mert én valóban tanulni mentem oda, rendesen bejártam az előadásokra stb. Életem legjobb 4 éve volt, habár az is igaz, hogy nekem a szüleim fizettek mindent, így valóban csak a tanulásra kellett koncentrálni. Az biztos, hogy a mai Magyarországon a diplomának nincs értéke. A férjemnek szakmunkása van, mégis nem ritka, hogy 1 hónapban 400-600 ezer ft-ot is megkeres úgy, hogy nem kell 10 órázgatnia és nem nyírja ki a munkahelyi stressz. A diploma arra jó, hogy több helyre behívnak interjúra, de zsíros állás nem garantált, zsíros állás annak garantált, akinek jó ismerőse van jó helyen. De ennek ellenére igen, megérte a fősuli, ha nyernék a lottón, akkor életem végéig tanulnék magam miatt és nem idegesíteném magam idióta munkahelyi követelményekkel, rabszolgatartókkal.
2011. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mit csinál a férjed szakmunkásként, amivel 400-600 000-t keres?
2011. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!