Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy mint titkárnő-sz...

Létezik, hogy mint titkárnő-szerűség ennyit keres?

Figyelt kérdés
Elég jó végzettségem van, amiből majd később jó fizetésre számíthatok, de mint kezdő elég szar a fizetésem. Sógornőm minden alkalmat megragad, hogy a sajátjával dicsekedjen. Állítja, hogy bezzeg az ő nettója 170 ezer forint, hahaha és így tovább. Neki semmilyen végzettsége nincs, nagy nehezen leérettségizett többszöri nekifutásra, nyelvet nem beszél, valami titkárnő-féleség, vagy asszisztens, meg se tudja mondani, de annyit csinál, hogy kávét visz a vendégeknek, telefonálgat, meg repülőjegyet foglal meg ilyen banális feladatok, és azt mondja ezért rendesen bejelentve meg minden kap 170et a kezébe, mikor először mondta, elcsodálkoztam és megkérdeztem, hogy ez a nettód. Erre szó nélkül bólogat, hogy ümmm-hümmm. Szerintem ez kamu. Bruttónak még elhiszem.. Ez halál komoly, hogy lehet ennyit keresni ilyen munkával? Még ha valami nyelveket beszélő zseni elhinném, de gyakorlatilag semmi extra feladata nincs, se nem szakember, se nyelvet nem tud. ilyen komolyan van? Akkor nem is értem minek tanultam....
2011. okt. 27. 14:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
nem lehet,hogy mást is szolgáltat?
2011. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, bármi olyasmi akármilyen vonatkozásban felmerül, mindig pfujjog. Nagyon prűd, szerinte nappal nem is illik szexelni meg ilyenek...
2011. okt. 27. 14:24
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Simán lehet. Elfelejted hogy ő már 18 éves kora óta dolgozik. Te meg ha most végeztél az egyetemen akkor kb 25 vagy tehát neki van 7 év előnye. Bedolgozta magát. Vagy kamuzik. De az is lehet h jó csaj és dekoratív a titkárnő amúgy is csak státusz szimbólum igazából rohadtúl nincs rá szükség. Csak menő az akinek van. Amúgy mi a végzettséged ha +kérdezhetem?
2011. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként két éve dolgozik ott, mert az előző helyén, ami az első munkahelye volt ott is ugyanez volt a feladata csak felmondtak neki.
2011. okt. 27. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, de nem valószínű. Én dolgoztam hasonló munkakörben, 160 nettóért, de ott megkövetelték, hogy ha pl. a főnök ad egy sokoldalas idegen nyelvű szakszöveget, azt még aznap fordítsam le és hasonlók.

De végül is elképzelhető, hogy van olyan cég, akinek megéri 170-et fizetni neki.

2011. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó személyi asszisztens, aki kézben tartja a főnök napirendjét, találkozókat, utazásokat szervez, és tervez akár hetekre-hónapokra előre, az simán kereshet ennyit, ha rutinos és jól dolgozik.
2011. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó munkaerő akár jóval többet is kereshet.


A rendszeráltás után nem sokkal anyósom német cégnél helyezkedett el titkárnőként, az átlagfizetés kb 4szeresét kapta, tehát a nettó 170 fizetés - habár soknak tűnik - nem extrémnek.

2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Szerintem nincs tisztában a sógornőd a nettó és a bruttó közötti különbséggel és csak rábólintott.


Én Bp-en 3 diplomával vagyok asszisztens és a bruttóm ennyi.S persze mellette örülhetek, hogy van hol dolgoznom.

Lehet, hogy akkor én csinálok valamit nagyon rosszul.

2011. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
kedves utolsó.. milyen három szakon? Komolyan érdekelne.
2011. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 3 diplomám van, még nem jelenti azt ,hogy három különböző.


Vallástanár és történelem szakos tanár egyébként. Ez utóbbiból egyetemi végzettséget szereztem. (ezrét lett három)


S ezt az állást is csak annak köszönhetem, hogy jókor voltam jó helyen, s mellette közgazdasági szakközépbe jártam és elvégeztem a munkanélkülin keresztül egy közbeszerzési referens okj-t.


Nem tudom egyébként, hogy egy titkárnő-asszisztensi munkáért mennyi fizetés a reális. Én megelégedtem azzal, amit felajánlottak (egyelőre)

2011. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!