Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy mint titkárnő-sz...

Létezik, hogy mint titkárnő-szerűség ennyit keres?

Figyelt kérdés
Elég jó végzettségem van, amiből majd később jó fizetésre számíthatok, de mint kezdő elég szar a fizetésem. Sógornőm minden alkalmat megragad, hogy a sajátjával dicsekedjen. Állítja, hogy bezzeg az ő nettója 170 ezer forint, hahaha és így tovább. Neki semmilyen végzettsége nincs, nagy nehezen leérettségizett többszöri nekifutásra, nyelvet nem beszél, valami titkárnő-féleség, vagy asszisztens, meg se tudja mondani, de annyit csinál, hogy kávét visz a vendégeknek, telefonálgat, meg repülőjegyet foglal meg ilyen banális feladatok, és azt mondja ezért rendesen bejelentve meg minden kap 170et a kezébe, mikor először mondta, elcsodálkoztam és megkérdeztem, hogy ez a nettód. Erre szó nélkül bólogat, hogy ümmm-hümmm. Szerintem ez kamu. Bruttónak még elhiszem.. Ez halál komoly, hogy lehet ennyit keresni ilyen munkával? Még ha valami nyelveket beszélő zseni elhinném, de gyakorlatilag semmi extra feladata nincs, se nem szakember, se nyelvet nem tud. ilyen komolyan van? Akkor nem is értem minek tanultam....
2011. okt. 27. 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Lehetséges, hogy ennyit keres, de akkor nagyon jó munkaerőnek kell lennie. Én inkább a helyedben arról faggatnám, hogy miért pont őt választották az állásra. Ez csak azért lehet érdekes, mert ha ismerőse a hr-es akkor egyértelmű, de ha csak úgy besétált akkor az már más. Nem rendelkezhet mindenki diplomával ez természetes, nekem sincs de mégis előző munkahelyemen iroda vezető lettem, mert értettem ahoz amit ott kellett csinálni. De én sem úgy kezdtem, hogy irodavezető vagyok. Nekem most nincs állásom és nagyon rosszak a tapasztalataim az ilyesfajta álláshirdetésekkel kapcsolatban. Hozzátenném, hogy fiatal nő vagyok, aránylag csinos. 10 hirdetésből 7 vissza szokott jelezni, hogy ő olyan asszisztenst keres aki nyitott, "modern gondolkodású" és sok pénzt akar keresni. Ugye tudod, hogy ez mit jelent. Én naiv voltam és nem volt egyértelmű, ezért visszaírtam, hogy érdekel a dolog. Mindegyik ezek után azt a kérdést tette fel, hogy párkapcsolatban élek-e. Ha igen a válaszod akkor már nem fognak felvenni. MMint ahogy megírta az egyik vén cerka is idézem: a párkapcsolat az ön esetében akadályozó tényező". Ha diplomás vagy és nincs párkapcsolatod és tisztességes szándékai vannak a munkáltatónak akkor pedig vigyázz, véletlenül se válaszolj a kereseti igényedre többet mint nettó 120.000/hó mert azt fogja mondani, hogy köszsönöm. Tehát szerintem tedd fel a kérdést a sógornődnek, hogy mégis mi alapján választották őt a közel 2-300-as jelentkezési arányból.
2011. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valami, amit az utolsó válaszoló írt.

Sok a kamu hirdetés, sok az olyan, aki ki akar zsigerelni, ne legyen magánéleted, gyereked meg aztán pláne ne.


Az én kolléganőmnek sincs diplomája, mégis sokmindenben otthon van a munkája tekintetében, ami nekem hiányozni fog, bármennyit is tanulhatok/tanultam. Na igen, ő már lassan 10 év óta van a cégnél. Ez is egy előny, hogy szépen lassan beletanult mindenbe.

Nyilván valahol el kell kezdeni, aztán egyre feljebb jut az ember.


Viszont ehhez partner is kellett (az elődje), aki volt olyan kegyes és megmutatta neki, hogy mit hogyan kell csinálni.

Na nekem nem valószínű, hogy lesz ilyen tapasztalatom, mert a kolléganőm sokszor sokmindent nem mutat meg. Gondolom félti a helyét, pedig nem akarom elvenni.


Szerintem a fizetésnél az is számíthat, hogy kire mekkora felelősség van bízva. Nyilván nem lehet ugyanakkora a fizetésem, mint a 10 éve ott dolgozó kolléganőmé, mert rá több mindent bíznak, mint rám. Néha ez zavaró, de hát ez van. Megszokod vagy megszöksz.

2011. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Zorall1 válasza:
100%
Hát ez nekem azért kamugyanús, mert pont egy ilyen munkakörben dolgozó csinos lány meséli (egy orosz érdekeltségbe tartozó irodában szolgálja ki az üzletfeleket és emailokat kezel a belvárosban) 70ezret(!) kap egy hónapban. Vissza is akar menni előző munkahelyére...
2012. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!