Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába mennék munkát vállaln...

Angliába mennék munkát vállalni. Kell itthon valamit elintéznem vagy csak kimegyek és ott megszerzem a munkát és kész? Milyen papírok kellenek a munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 02:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem meg nem fogadták el a bankban a személyit, tudom hisz tegnap akartam vele bankszámlát nyitni!

Egyébként ez bankon, és ügyintézőn múlik, van ahol bérleti szerződést is kérnek az albérletről, és nem fogadják el magán személytől, csak ha ügynökségtől van a lakás. Kérdeztem is hogy miért, és erre azt felelték hogy ilyet mindenki írhat. Ez a Lloyds Bankban történt 2 napja. Szóval azért mert neked elfogadták még nem árt ha hoz útlevelet, megkönnyíti a dolgot.

2011. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne beszéljetek már hülyeséget!

A személyi igazolvány kétnyelvű, ha nem hiszed, nézd meg a sajátod.

Persze nem a régi papír alapúról beszélek, hanem a kártyásról.

Ott minden ott van magyarul, angolul.

Én 3 féle bankban voltam bankszámlaügyben, végül nem a személyim miatt választottam a 3.-at.

Magyar kollégáim is mind személyivel végezték az ügyintézést.


Ez csak olyan megrögzött magyar szokás, hogy menjünk a biztosra, hiszen ki tudja mi történhet...

De biztosra állítom, ha nem akarsz EU-s tagországon kívülre utazni, akkor kár kidobni a pénzt útlevélre, hiszen ugyanazok az adatok vannak a személyidben is szintén angolul.

2011. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Végül én is a Lloyds banknál nyitottam számlát és ez való igaz ( sőt, erről "hírhedt" a Királyság ), hogy a számlanyitás néha egy rémálom, egyáltalán nem a személyin fognak kiakadni, hanem, hogy van-e állandó lakcímed, nekem is úgy sikerült, hogy a munkáltatóm írt egy referencialevelet, hogy igen, valóban itt dolgozom és van lakcímem.

2011. okt. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 08:13

Értem én hogy neked elfogadták a személyit, de most ne én legyek már a hülye ha nekem meg nem. Ránézett az ügyintéző, és azt mondta mutassak útlevelet.

2011. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bánomisén ***** válasza:

08:13


Kérlek, ne legyél agresszív és durva :-)


Digo-hoz hasonlóan járt már nem egy ismerősöm, akik személyit mutattak számlanyitáskor. Nem fogadták el a banki ügyintézők, útlevelet kértek. Annak idején én is így jártam.


Te, fenti válaszoló, valószínűleg a nagyon kevés szerencsések közé tartozol, de ezért, úgy gondolom, nem kell másokat lehülyézni. A tapasztalat azt mutatja, hogy jobb, ha van útlevél az ember zsebében, különben könnyen hoppon maradhat. Ez nem magyar mentalitás - tőlem az távol áll -, hanem angol. Egyszerűen többször nem fogadják el a személyit az angol bankokban, mint igen. (Egyébként rajtad kívül nem hallottam még senkitől, hogy elfogadták volna, örülök, hogy ilyen szerencsés voltál :-)


Kérdező, hozd csak azt az útlevelet, mert amíg utánad küldik Mo-ról, addig csak dekkolsz itt és fogy a magaddal hozott pénzed. Anglia meg drága ország ám... :-)

2011. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Pár éve amikor én jöttem ki,nekem is csak kártyás személyim volt.Egyik bankban sem fogadták el.Így fel kellett mennem Londonba hogy a követségen keresztül csináltassak útlevelet.

Pedig én is jártam a Loyds-nál a HSBC-nél,a Barclay's banknál..de mindenhol kértek útlevelet.Hiába mondtam,hogy uniós ország vagyunk,és a személyin is ott van angolul..csak hajtogatták,hogy sajnálják,de útlevél kell..Na ennyit erről.

2011. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

De azért a munkaügyinél, önkormányzatnál csak ki kell jelentkezni, vagy tévednék?

Másik, ami kicsit off, hogyan lehet kártyafüggetleníteni már meglévő telefont? (A régi készülékemet áldoznám erre a célra.)

2013. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!