Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a helyzet ma is, vagy...

Ez a helyzet ma is, vagy rosszabb? Mi a véleményetek erről és veletek is így van? (bővebben)

Figyelt kérdés

[link]


Ez a bejegyzés kb. 1,5 éves. Azóta javultak vagy rosszabbodtak a helyzetek ilyen téren?


Szakközépbe járok 11. évfolyamba és ugye mint a korombelieknek nekem is felmerült a kérdés hogy mi lesz tovább. Sokan mondják hogy még van időm, de nem szeretnék beállni 10ezeregyediknek a sorba.


Érdekelnének a vélemények és, hogy ma mi a helyzet e téren. Esetleg, ha van tapasztalata/ élménye valakinek...


2011. okt. 29. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pályakezdő diplomás vagyok (nem használhatatlan végzettséggel) és június óta keresek munkát. A legfőbb ok: tapasztalat hiánya. Pedig Isten látja lelkem, nagyon jó munkaerő lennék:) De ehelyett csak egyre mélyebb apátiába esek. Az tény mondjuk, hogy vannak olyan szakmák, amelyekkel még pályakezdőként is jól el tud helyezkedni az ember, érdemes ezekre rárepülni, de persze arra biztosítékot senki sem ad, hogy mire végzel, még akkor is keresettek lesznek-e.
2011. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy interjút egy hr-essel. Nagyon megragadott a következő mondata: ha munkát akarsz, felejtsd el, hogy pályakezdő legyél! A pályakezdő szó azt jelenti, hogy suli mellett semmit nem dolgoztál.


Ha munkát akarsz, akkor most, iskola mellett kezdj el dolgozni. Az se baj, ha nem kapsz érte egy fillért sem. Az a lényeg, hogy amikor befejezed a sulit, legyen már 1-2 év szakmai tapasztalatod.

Hogy mit keress, az attól függ, mit tanulsz. A munkád mindenképpen kapcsolódjon a szakodhoz. Ha például kőműves leszel, akkor menj el építkezésre segédmunkásnak. Ott ellesheted a mestertől, mit hogy kell csinálni. És persze igyekezz a jobbkeze lenni, akkor tanulsz is tőle, és jó ajánlást is adhat.

De bármely szaknál igaz ez. Most még van időd, állj neki és keress valamit, akkor bőven előnyben leszel a többiekkel szemben, akik még nem ismerték fel, hogy ez mennyire fontos.

2011. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!