Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában milyen munkalehető...

Ausztriában milyen munkalehetőségek vannak egy fiatalember számára?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves, asztalos szakmával rendelkező fiatalember számára milyen munkalehetőségek vannak? Persze, gondolom gyári munkák, de milyenek? Tud esetleg valaki gyárat vagy várost mondani, amely felől érdemes lenne érdeklődni?
2011. nov. 2. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jók az olyan vendéglátós munkák, főleg Tirolban melyben adnak szállást és napi háromszori étkezést is. Most indul a szezon, még lehet jelentkezni. Poziciók: konyhai kisegítő, szakács, pincér, "mindenes", stb. A fizetés 1000 €-tól indul, általában heti 6 nap és napi 8-12 óra munka, túlórát fizetik és jár karácsonyi "pulykapénz". Szerintem ilyeneket érdemes keresni, mert egy ilyen helyen nem költesz semmire, ha viszont gyárban dolgozol, akkor magadnak kell fizetned az élelmet meg a lakhatást.
2011. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utánanézek!
2011. nov. 2. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsö kommenthez annyit tennek hozza, hogy ezek szezonmunkak, azaz nem egesz eves (irta, csak nem kihangsulyozta), ezt szerintem vegye figyelembe a kerdezö!

A hatar közeleben, tehat naponta atjaros lehetösegeket szerintem felejtsd el, ez szinte csak ismerös utjan (esetleg "szerencse") megy, ahhoz is tenyleg szerencse" kell, hogy egy ilyen ismerös utjan allas is megüresedett legyen... (ezen kivül ezek nem bejelentettek, tehat nyugdijhoz semmi...)

A helyedben nemet nyelvtudassal barhol keresnek, de leginkabb nagyobb varosokban, akar Becsben. Ahol, ha valamiert megszünik a munkaviszonyod, joval nagyobb az esely ujat talalni, több a lehetöseg. Linzben, tehat beljebb allitolag mar eleg jok az eselyek szakmunkakra is, pl. fogtechnikus magyar szerinte könnyen talalt allast kb 5 eve.

Mindenhol keresett meg az idösgondozas is, jo fizikumu fiatal embernek ezt is el tudom kepzelni.

Sok sikert!

2011. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. nov. 3. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyár: Bécsben találhatsz olyat is, ahol nem kérnek tökéletes német nyelvtudást (pl. címkézés, csomagolás). Ezeknél azért még mindig jobban megéri ha pl. Sopronból jársz be, ha van kocsid. Itt azért jóval olcsóbb az albérlet.


A nyugatabbi területeken pedig vannak jobban fizető gyárak, de oda már ki kell költözni. És persze a nyelvtudás is elengedhetetlen.

2011. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!