Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy vagyonőri állásra az önéletrajz mellé csatolni kell a személyi igazolványt + a vagyonőri igazolványt szkennelve?

Figyelt kérdés
Nekem furcsa kicsit, mert még nem találkoztam ilyen hirdetéssel ezelőtt. A munkaadó a feddhetetlenséget akarja ellenőrizni ezekkel. Lehetséges?
2011. nov. 7. 18:28
 1/4 bánomisén ***** válasza:

Szerintem a vagyonőri igazolványt max. az interjún kell elkérni, ha ellenőrizni akarják, hogy tényleg van-e. A személyit meg akkor, amikor felvesznek és írják a munkaszerződést. Kicsit fura, hogy már a jelentkezéshez kérik ezeket a papírokat.

A büntetlenség igazolására az erkölcsi bizonyítvány szolgál, nem a személyi. Ha erkölcsit kérnének az még érthető is lenne.

2011. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak arra gondolok, hogy nem lehet ezzel visszaélés? (lehet butaságot kérdezek)
2011. nov. 7. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
a végzettséget bizonyító bizonyítványt, igazolványt szokták kérni álláspályázatoknál. A személyit nem. Erkölcsi biz. kérnek sok helyen,- de az ~4000 Ft, és csak 1 hónap múlva van meg az igényléstől, és csak 3 hónapig jó, úgyhogy lehet, hogy ezt a kellemetlenséget akarják kiváltani a személyivel.
2011. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bánomisén ***** válasza:

A személyivel csak az a gond, hogy csak arra az egy kérdésre nem ad választ, amire ilyenkor kíváncsiak: volt-e már büntetve az illető?


Kérdező, a helyedben óvatos lennék, nem adnám ki minden személyes adatomat látatlanban vadidegeneknek.

2011. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!