Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jövőben várható, hogy a...

A jövőben várható, hogy a tanárok fizetése jobb legyen?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy most 16 éves vagyok, de minden vágyam, hogy taníthassak. De szinte mindenki lebeszél róla. Merthogy mennyire nincsenek diákok, egyre fogynak, és a tanár nem megbecsült szakma, ráadásul nagyon rosszul keresnek.
2011. nov. 9. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mire tanítani kezdhetsz, az még legalább 6-8 év. Hogy akkor mi lesz, azt senki nem tudja megjósolni. Tanuld azt, amit szeretsz, amiben jó vagy, és mindig legyen B terved, akár egy univerzális tanárszak (tipikusan valamilyen nyelv), akár egy okj, vagy egy teljesen eltérő szak.
2011. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olasz-francia szakos tanár szeretnék lenni. Engem a tanítás tesz boldoggá, illetve még ez a két nyelv. :)
2011. nov. 9. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erről nem beszélnélek le, de csak azért, mert a nyelvtudás amúgy is baromi nagy előny manapság, bármilyen szakmáról beszélünk. Ezzel nagyon sok helyen lehet még bármit kezdeni.

Ha magyar-történelem, vagy klasszika-filológia szakos bölcsész akarnál lenni, na arról én is inkább lebeszélnélek.

2011. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De van igény egyáltalán Magyarországon a jó olasz és francia tudásra?
2011. nov. 10. 18:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk pl. olaszul nagyon sokan tanulnak, de max alapfokig ha eljutnak.
2011. nov. 10. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezek tanításáról beszéltem, hanem mondjuk ha azt tapasztalnád, hogy tanárként éhenhalnál, akkor keresgélhetsz olyan vonalon is, hogy pl. marketinges, üzletkötő, vagy bármilyen állás olyan magyar cégeknél, amiknek olasz, francia üzletfelei vannak. És mivel ahogy mondod, nem sokan tanulnak Magyarországon ilyet, így előnyben is leszel az ezekből meglevő felsőfokú nyelvtudásoddal...
2011. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az előbbieknek. Ha pedig mindenképpen tanítani szeretnél, nem muszáj állami intézménynél, el lehet helyezkedni nyelviskolánál is, vagy adhatsz magánórákat, és így egész jól is kereshetsz.
2011. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!