Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy autós futárnak (akár...

Egy autós futárnak (akár éttermi ételkihordó, akár bármilyen tárgyat, interneten megrendelt dolgokat kézbesítő) kb. milyen a fizetése, mi alapján kapja?

Figyelt kérdés
És a benzint fizetik neki, vagy neki kell állnia? Ha nem fizetik, megéri egyáltalán futárnak lenni? Szívesen hallanék a munkáról is, ha bárkinek van ilyen jellegű tapasztalata!
2011. nov. 15. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Voltam pizzafutár anno itthon is, és Ausztriában is.

Ez cégenként változó hogy ki állja a benzint, de itthon a legtöbb helyen minimálbér van, plussz jatt, ami megy is a benzinbe ha te fizeted. Saját kocsival meg már meg sem éri, mert a szervízt/kocsikopást senki sem állja.

2011. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát a kiszállítás mennyiségétől független lehet a fizetés? Így, gondolom, ha kevesebb rendelés van, előfordulhat, hogy nem megy az egekbe a benzinre fordítandó pénz összege?
2011. nov. 16. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyanról hogy mennyiség után fizetnének, vagy órabér van, vagy minimálbér, de a kettő kb ugyan az.

De ha van konkrét hely akkor ezt el fogják mondani.

Szerintem futárkodni nagyon forgalmas helyen éri meg, ahol tényleg van jatt is, vagy másodállásban valami mellett, vagy külföldön. Sok barátom futárkodik úgy Ausztriában a határ mellett hogy ingáznak, igaz ehhez határhoz közel kell lakni.

2011. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De több helyen is fizetik a benzinpénzt... a kocsikopást meg ugy tudod elkerülni, ha saját autóval kell menned, hogy veszel egy párszázezer forintos autot ami arra jó hogy futárkodj... benzinpénzt fizetik, és mikor a fizetések vannak, hónap elején, akkor jól lehet keresni, mert sok a jatt :D amit én tapasztaltam, az hogy napi 6000ret el lehet simán rakni, jobb napokon többet is akár =)
2011. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy pár százezres autót az kb ugyan az mintha a szervízt fizetnéd, mert az is a te pénzedből megy, ráadásul egy pár százezres autó még szervízigényesebb is.
2011. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben, figyelj, én csak a tapasztalatom, és véleményemet mondtam el =)
2011. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt írom :)

Ha veszel egy autót pl 300-ért, azt még fent is kell tartani (biztosítás, téli gumi, műszaki, szerviz,stb), és ezeket a napi 6-8 rugóból mind le is vonhatod. Ha még a benzint is te fizeted, akkor már nem is éri meg az egész belefeccölt energia, főleg ilyen benzinár mellett.


Én dolgoztam úgy hogy cégautó, cégbenzin, órabér, és jatt, úgy már biztosítva vannak a feltételek hogy maradjon is, igaz még így sem volt egy álomfizetésem.

2011. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!