Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez tisztességes munka, vagy nem?

Ez tisztességes munka, vagy nem?

Figyelt kérdés
Elkezdtem dolgozni egy ügynöki munkában, egy cégnél Budapesten. Azt a feladatot kaptam, hogy be kell csengetni házakhoz Budapesten, és alá kell íratni szerződéseket emberekkel, hogy váltsanak át a Főgázról a Tigázra, és akkor kapnak 6000 Ftos gázutalványt. Azért gyanús nekem ez az egész, mert az emberek azt mondják, hogy ilyen ügyben szoktak tájékoztatást kapni előre, ha valaki megy a házba, ezenkívül a cégtől olyan igazolványt kaptam, hogy egy darab papír, a Tigáz logója van csak rajta, a nevemet kellett nekem saját magamnak tollal ráírni, ha valaki ilyen igazolvánnyal jönne hozzám, nem engedném be én magam sem, megértem az embereket, így nem merek aláíratni senkivel semmit, mert nem tudom, ezt tényleg a Tigáz megbízásából teszik-e. Mert nem hiszem. A szolgáltatók levélben értesítik az ügyfeleket a kedvezményekről. Többek szerint csalás az egész, meg az emberek is fel vannak háborodva ezen. Egyébként nem bejelentett munka ez. Mi a véleményetek erről, beszéljek a TIGÁZ-zal?
2011. nov. 19. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy hölgy (lehet, h te voltál). Nagyon korrekt, kedves, aranyos volt, elmondta a lehetőségeket, meghallgattuk, aláírtuk, ennyi. Szerintem manapság normális, hogy egyes cégek kiadják a munkát más cégeknek (vannak vállalatok, akik nem alkalmaznak marketingest vagy épp takarítónőt, hanem ezeket a munkákat külső cégekkel oldják meg). Inkább az a gáz, hogy nem bejelentett a munka. A kérdésem az, hogy honnan tudod, h ez nem bejelentett munka? Ha ez biztos, érdemes megkeresni a Tigázt, de nem értem igazán, hogy egy közvetítő cég hogy közvetíthet ki nem bejelentett munkát. Járj utána, sok sikert!
2011. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló munkákhoz általában vállalkozói igazolvány kell, szerintem is beszélj Tigázzal hogy tudnak-e ilyen ügynöki munkáról a településen, vagy csak a nevükkel élnek vissza. Egyébként meg ha feketén dolgozol saját magadat húzod le, nem kicsit.
2011. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még vmi: amikor a hölgy nálunk járt, mi nem új szerződést írtunk alá, hanem csak azt, h érdeklődünk a Tigáz iránt, és elkészíthetnek egy kalkulációt, h olcsóbb lenne-e és ha igen, mennyivel a gáz náluk.
2011. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valamilyen szerződést veled kellet, hogy kössenek, különben mi alapján fogod tőlük követelni a pénzedet?

Ha van a megkötött megállapodásotokon valamilyen cégnév, elérhetőség, adószám, egyebek, plusz aláírás, bélyegző, az alapján valamerre már el lehet indulni, kikotorni, hogy valós cég-e akinek dolgozol, vagy csak szélhámosok.


Az mondjuk jó ötlet, hogy megkeresed a TIGÁZ-t, csak kérdés, hogy megtalálod-e az illetékest, aki valóban tud arról, hogy ilyen kampányt indítottak.

2011. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
semmiféle szerződést nem kötöttek velem
2011. nov. 19. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor bolond lennék nekik dolgozni!

Ekkora cég, mint a TIGÁZ, írásos megállapodás alapján nem fog neked egy fillért sem fizetni.

Ha a melót kiadta alvállalkozásba és egy másik vállalkozó csinálja nekik, akkor annak kellett volna veled megállapodást kötni írásban, vagy pedig nagyon meglehet, hogy csak kulizol, de lóvét nem fogsz kapni egy fillért sem.

2011. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem dolgoztam már ma sem, és így nem is szándékozom.
2011. nov. 19. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
keress ra a tigazra a homar.blog.hu-n
2011. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!