Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire rugalmasak a családgo...

Mennyire rugalmasak a családgondozó állás képesítési előírásaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék családgondozóként elhelyezkedni. ( illetve szívesen lennék, de nem csak ebben gondolkodom ) Rendszeresen látok ilyen állásokat kirva, ennek mi az oka? Sok szociális munkás végez nem? Nos a kérdésem az lenne, hogy én anno az Államigazgatási Főiskolán végeztem, dolgoztam önkormányzatnál szociális osztályon, értek az adósságkezeléshez is, de kifejezetten szociális szakirányú diplomám az nincs. Akkor én ki vagyok zárva a felvehetők köréből, vagy van esélyem így is? 3 gyerekem van, ami nem mellékesen ad gyakorlati tapasztalatot is, ami szerintem nagy előny tud lenni egy ilyen munkakörben.

Köszi a válaszokat!



2011. nov. 21. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Meghirdetik, de rengetegen jelentkeznek is rá.

Nekem szociális diplomám van (nem szociális munkás), voltam már pár családgondozó állásinterjún, de pályakezdőkkel sehol sem akartak vesződni, amikor tapasztalt szocmunkások is sorban állnak az állásért.

Egyes helyeken pedig elküldtek, hogy a diplomám nem megfelelő erre. Akkor máshová miért volt jó és miért dolgoznak ott ilyen végzettségűek?


Szerintem a tapasztalat sokat számíthat, ha az SZCSM rendeletben nem szerepel a végzettséged elvileg nem vehetnek fel, gyakorlatilag viszont lehet felvesznek.

2011. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!