Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként álláskeresés?

Pályakezdőként álláskeresés?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve ülök otthon szó szerint, mert nem találok állást. Az interneten nézegettem, és rengeteg interjún voltam, de semmi. Általában házalós, vagy teljesítményes munkák találnak meg. Jó a beszélőkém, megjelenésem, és tisztelettudó vagyok, stb. de úgy tűnik ez nem erény. Érettségim van, és az angolt társalgási szinten űzöm, illetve biztos számítógép ismeretem van. Ezért telefonos melókkal próbálkozom (legalábbis ahol erény a duma, és az emberközpontúság) pár hónapja, de semmi eredmény, pedig sokszor jobban teljesítek, interjún, mint diplomás társaim (pl ha szituációs játék van). A családomnak kéne nagyon segítenem, ráadásul nem ártana már lassan felnőni, így egy biztos hátteret (minimálbér) keresek, de úgy érzem, hogy pályakezdőként semmi esélyem erre. El vagyok keseredve (21/F)
2011. nov. 24. 13:40
 1/10 Antimod ***** válasza:

Szia,


ez sosem könnyű. Lehet, hogy rossz helyen keresel, a telefonos munkák általában teljesítménybéresek.

Amúgy miért téged találnak meg a munkák? Nem fordítva kellene lennie?


Próbálj meg más munkakört keresni, a telefonos dolgokat nem ajánlom. Amiket leírtál, azzal ügyintézőként, asszisztensként vagy adminisztrátorként próbálkoznék.


A minimálbér pedig nem biztos háttér, max. ha otthon laksz még egy darabig. De nem is az a lényeg, mennyit keresel az elején, ha már dolgozol, könnyebb váltani.

2011. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még szüleimmel lakom, és azért gondoltam a minimálbért, ami szerintem alap dolog (és a bejelentett munkahely). Köszi a tippeket, körbenézek!
2011. nov. 24. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha pályakezdőként min. 2 hónapja nem találsz munkát, alap dolog hogy elmegyek a munkaügyi központba és regisztráltatom magam:) Ezt még senki nem mondta neked?
2011. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem;)
2011. nov. 25. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi Központ nem segít. Csak dísznek van, Időpazarlás az egész. Talán mégsem lenne rossz mégis, ha regisztrálnak - mert beiskolázhatnak egy ingyenes OKJ tanfolyamra - de munkát, azt nem fognak adni, maximum éjjeli takarítást.


Sajnos érettségivel, szaktudás nélkül csupán telemarketingesnek, vagy segédmunkásnak vesznek fel - fiatal vagy, tanulj valami jó szakmát! De az OKJ tanfolyamokkal vigyázni, az ügyintézői tanfik semmit sem érnek, inkább egy jó szakmunkás bizonyítvány, amivel lehet valamit kezdeni, pl szakács, TV szerelő, stb.

2011. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Webmester OKJ-m van, de kidobott idő volt. Nem tanultuk magas szinten, és max kereset kiegészítésnek mehet az ott megszerzett alap tudás.
2011. nov. 25. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem tanultátok magas szinten, a webmester még egy jó alap. Ezzel nagyjából bármilyen cégnél és szervezetnél kilincselhetsz, amelyiknek van honlapja, tehát nyitva áll előtted az egész net. Sose lehet tudni, hogy hol mikor mi történik, és miért kell megválniuk az addigi webmesterüktől - és pont a legjobbkor érkezhet hozzájuk az önéletrajzod. A hiányzó képzést meg pótolod menet közben, a gyakorlati tapasztalataidból. Ha szereted is a webmesterkedést, akkor egész nyugodtan alapozhatsz is rá, meg képezheted magadat is netes anyagokból (főleg, hogy ugye angolul is tudsz; angolul rengeteg anyagot találhatsz a témáról, tökéletesre tuningolhatod a tudásodat önerőből is, csak neki kell ülnöd).


Ha meg szeretsz emberekkel foglalkozni, akkor esetleg gondolkodhatsz olyanokon is, mint pl. múzeumi előteres (aki útba igazítja a betévedőket), szállodai portás (dettó), különböző rendezvényeken host (szintúgy), és más hasonlók. Főleg, hogy ezek mindegyiknél szintén előny az angoltudás.


Szóval vannak azért lehetőségek így is, csak kreatívnak kell lenni. Plusz megnézheted még ezt is, itt is találhatsz hasznos infókat: [link]

2011. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez is olyan, mint a ScieNet? Mert az ilyen baromságok nem érdekelnek.
2011. nov. 30. 17:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen a ScienNet. Azt tudom, hogy ez nem egy üzlet vagy egyéb huncutság, hanem egyszerűen egy információs központ, ami ingyen és bérmentve küld neked hasznos tudnivalókat kereseti és befektetési lehetőségekről úgy, hogy nem kötelez semmire. Tehát áttanulmányozod az anyagokat, amiket kapsz, és szépen eldöntöd, hogy neked melyik megoldás a legszimpatikusabb. Ami tetszik, azt megfogadod és csinálod, ami meg nem, azzal nem foglalkozol. Ennyi az egész.
2011. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nah az zsír, csak kicsit ködösen van fogalmazva az egész.:)
2011. dec. 1. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!