Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár nekem pénzt a ki nem...

Jár nekem pénzt a ki nem adott szabadságok után?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2o12 áprilisában tölti a 3évet. Pedagógusként dolgoztam és voltam (vagyok) itthon gyesen-gyeden 2,5 éve. Most augusztusban lejárt a szerződésem és nem hosszabbították meg. Kíváncsi lennék rá jár e nekem szabadság az itthon töltött idő alatt és, hogy kell-e fizetniük valamit (szabadság) miután megszűnt a munkaviszonyom.
2011. nov. 25. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mivel 24 órában vagy anya,iskolai munkát -dolgozatjavítást,óravázlatírást,tanórák megtartását- pedig nem végzel,és a szóbanforgó idő alatt sem végeztél(ha jól értem),akkor miért fizetnének?A GYES meg a GYED összegét pedig alighanem ezidő alatt megkaptad az államtól.Akkor mi után tartoznának?Szerintem szabadságod ilyenkor nincs,hiszen egész idő alatt,amíg otthon vagy,nem kötelezhet senki arra,hogy a lábadat fizikailag betedd az iskola ajtaján.
2011. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

19:36 vagyok.Ja és óravázlat írási,óratartási kötelezettséged sincs,hallgatóknak se kell papolni a helyes óratartásról,hospitáló hallgatók óravázlatait se kell javítanod,ahogy dolgozatokat se kell sem megíratnod(megszerekesztened,elkészítened),és ebből adódóan kijavítanod sem.


Ergó: összefoglalva: egyetlenegy olyan iskolai kötelezettséged sincs,amit ha nem végzel el,akkor megbüntetnek/megfenyítenek érte.Akkor kérdem én,mi alapján fizetnének?

2011. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod!Az alapján kérdeztem amúgy, mert nővérem most megy vissza dolgozni 5 év után (pedagógus) ő is gyesen gyeden volt, és neki jár 135 nap szabadság amit ki kell fizetni a munkáltatónak mert nem vette ki az első gyerek után ami járt neki mert megszületett a második és a második után is járna. Csak ezért kérdeztem. Majd megkérdezek egy szakembert!Azért köszi
2011. nov. 25. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:
természetesen jár a ki nem vett szabadságod megváltása
2011. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálad az a különbség, hogy a munkaviszonyod határozott idejű volt, és megszűnt a GYES alatt.

A nővéred meg visszamegy dolgozni, továbbra is munkaviszonyban van.

2011. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!