Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új dolgozók általánosságban...

Az új dolgozók általánosságban több bért kapnak? Lehet ilyenkor szólni vagy jobb belenyugodni?

Figyelt kérdés
A cégnél 6-7-10 éve dolgozók 20-30 ezerrel kevesebb bért kapnak, mint a kezdők, akik 1-2 hónapja dolgoznak. Jogos lenne ilyenkor a felszólalás? Ráadásul az év végi prémiumot ugyanúgy megkapják, pedig hozzánk képest nem is termeltek szinte semmit és a betanításuk is a mi feladatunk, ami a saját munkánk rovására megy, nem mellesleg a munkaszerződésben erre a feladatra nem vagyunk kijelölve. Jogos a kiakadás, vagy jobb ha ezt elfogadom?
2011. dec. 6. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tudom hol dolgozol,de én pont az ellenkezőjét tapasztalom,illetve három éve vagyok a cégnél,de egy fillérrel nem kapok többet,mint annó,sőt csökkent az egykorihoz képest a fizum.

Illetve amikor odakerültem se volt kiugróan magasabb a bérem a már rég ottlevőkéhez képest,sőt,kevesebb volt.A helyzet mára csak dramatizálódott,a különbség csak nőtt.

Hogy második kérdésedre válaszoljak,szerintem jobb elfogadnod,a legtöbb cégnél a menedzsment,a főnök vagy főnökség,vezetőség válasza úgyis az lenne erre,hogy el lehet menni kérem...

2011. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm nem nyilatkozhatna a szerződés szerinti béréről, pedig betanított melós. Aztán rájöttünk, hogy miért. Mert az újak sokkal több órabért kapnak, mint a régiek. És ez nehogy kiderüljön. Mégis kiderült.

Ez ellen felszólalni nem tudsz, hiszen Te annyi bérre kötöttél szerződést a munkáltatóddal. Maximum etikátlannak tarthatod, és háboroghatsz. Ők is ezt tették.

De az, amit csinálnak, nem törvénytelen.

2011. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez sok helyen így van, és a legtöbbször az az oka, hogy a régiek ugyan szerződéskötéskor kialkudtak maguknak egy fizetést, de az éves inflációs emelést soha nem merték megemlíteni sem. Az újak fizetését meg mindig az aktuális munkaerőpiaci "árakon" állapítják meg.
2011. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!