Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek-e a helyemben...

Elmennétek-e a helyemben dolgozni közmunkára?

Figyelt kérdés

Nagyon sok érv szól ellene, mellette meg a pénz.Az érvek ellene,hogy nagyon fáj a gerincem, a derekam,kb 6 hónapja,reggelenként alig bírok felkelni és kiegyenesedni.Lehajolni meg egyáltalán nem,csak guggolva tudok felvenni valamit a földről,és akkor is nagy fájdalmak közt.Szénanáthám van, magas vérnyomásom,(betegség szinten is)Pánikbetegségem,ami ellen erős gyógyszereket szedek,amiktől kissé szédülök.Ja,és aranyerem is van. De ezeket leszámítva egészséges vagyok, és most nagyon kellene a pénz.Nem tudom bírnám-e?

Most 28500-at kapok,ha dolgoznék napi 6órában,akkor netto 45ezer körül.Nem tudom mit mondjak az üzemorvosnál,bírni fogom-e?(kb 3hónapról lenne szó.)Tudom,hogy én döntök és az üzemorvos ,de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.


2009. máj. 15. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

nézd, ennyi pénzből nem lehet megélni. gondolj arra, hogy más korodbeli is hasonló problémákkal küszködhet s mégis mennek dolgozni. nem bántani akarlak, de más összetenné a két kezét, ha lenne munkája.

mindenképp próbáld meg, legfeljebb ha nem bírod, abbahagyod.

2009. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de 45ezerből meg lehet élni?
2009. máj. 15. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért közmunkára akarsz menni? Mi a szakmád? Nincs jobb lehetőséged? Mellesleg ha fizikailag ennyire gyenge vagy, miért nem tanulsz ki valami olyasmit, ami nem jár fizikai megerőltetéssel?

Egyébként meg a körülményektől függ, elvállalnám-e. Ha eltartanak anélkül, hogy anyagi terhet jelentenék (szülők, házastárs stb.), akkor nem. Ha magamat el kell tartanom, akkor már gondolkoznék rajta, ha meg másoknak is enni kell adnom (gyerekek, idős szülők), akkor elvállalnám akkor is, ha beleszakadok.

2009. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szerintem vállald el a munkát-nyilatkozni kell róla-az üzemorvos úgyis megvizsgál előtte, mert kötelező.

Az időtartama szerintem 90 munkanap, napi hat óra a kötelező foglalkoztatás a törvény szerint.

Ha elvállalod és letelik a próbaidő(addig vigyázz magadra)talán, ha tényleg ennyi betegséged van akkor el lehetne indítania leszázalékolást, hiszen akkor te nem vagy munkaképes...

2009. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom, hogy elvállald, akkor sem ha nem csak magadról kell gondoskodnod, mert belerokkansz. Ezek olyan súlyos eü. problémák, amik egyenként is simán kizáró tényezők. Az orvos már ránézésből is ki fogja szúrni hogy le vagy robbanva.
2011. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!