Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapsz a munkahelyeden utazási...

Kapsz a munkahelyeden utazási hozzájárulást?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide írom, de végülis nem kevés pénz megy el az utazással, szóval ez szerintem minden családban számít.


Szóval én nézegettem a jogszabályokat, ami szerint, ha jól értelmeztem, kötelező lenne fizetni 86%-ot, vagy max 30000 Ft-ot.

De nekem nem fizetnek.

Akkor ez most hogy is van? Én az orruk alá dughatnám a jogszabályt és követelhetném a pénzt?

Vagy úgy vannak ezzel a munkáltatók, hogy úgy sem merünk szólni, mert örüljünk, hogy van munkánk?


Nálatok hogy megy ez?


2011. dec. 8. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Párom a szomszéd városban dolgozik, busszal jár minden nap és 50%-ot térítenek neki a távolsági bérlet árából. Ez olyan 8000 Ft havonta. De ő kap egyéb kafetériát is. Én szintén a szomszéd városba járok, teljesen más munkahelyen dolgozom, mint a férjem, és mikor szóvá tettem az utazási támogatást közölték, hogy persze, kaphatok bérletet, de levonják a fizetésemből az árát...
2011. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én távolságival járok, BKV-val együtt 30000 megy az utazásra, amiből semmit nem fizetnek.

Úgy néz ki, hogy költöznünk kell, ahonnan vonattal kéne járnom, onnan 50000 lenne mindennel. Igaz párommal összeszámoltuk és ha együtt nézzük a fizetésünket, akkor olcsóbban jövünk ki még így is, de azért ez számomra nagyon sokkoló...

Munkahelyet meg nem merek váltani, ez is nehezen jött össze. :(

2011. dec. 8. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 78/1993 (V.12.) Korm. rendelet (továbbiakban: Korm. rendelet) értelmében a munkáltatónak költségtérítést kell fizetnie mindazon munkavállalóinak, akiknek a lakóhelye és a munkahelye nem azonos helységben van. A költségtérítés napi munkába járás és hétvégi hazautazás címén illeti meg a munkavállalót."


A fentiek alapján a munkáltatónak nincs mérlegelési lehetősége, fizetnie kell. Napi munkába járás esetén a bérlet vagy jegy árának meghatározott százaléka. Az 31.400,- Ft összegbeli korlátozás a hazautazásra vonatkozik. Ez az eset amikor a munkavállaló a munkavégzés helyén lakik albérletben vagy munkásszállón és hétvégén hazautazik az állandó lakhelyére. Indokolt esetben (nincs tömegközlekedés, vagy a menetrend nem egyezik a munkarenddel) lehet kérni saját gépkocsi használatra költség térítést. Ez 9 Ft kilométerenként már jó régóta. Ennyiből akkor sem lehetett kijönni amikor feleannyiba került a benzin mint most.

2011. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Katoonene ***** válasza:

Ha rászállnának komolyabban a cégekre, hogy miért is nem támogatják az ingázást, első lépések között sajnos az lenne, hogy kicserélik a munkaerőt. (ezt azokra a helyekre értem, ahol nem fizetnek)


Normális helyen fizetnek valamennyit. Nálunk 2 járatautó is van, mind a kettő 30 kilométerről. A szakértelem van így megfizetve.


Általában sajnos, ha olyan a munkakör, ami könnyen pótolható, nos, nem támogatják.

2011. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos verzió: Kötelesek kifizetni a helyközi munkábajárás fent említett részét a dolgozónak. Ez nem választás kérdése. A helyi utazást viszont nem. Olyan, hogy kifizetik ugyan, de levonják a fizetésből, az nem törvényes.


A gyakorlat:

1. Nem fizetnek.

2. Nem vesznek fel vidékieket.

3. Saját fuvarozásban oldja meg a bejárást a munkáltató.


Nekem fizetik 100 %-ban a bérletem, sőt, mivel nagyon kiesik a munkahelyem a "helyközi forgalomtól", ezért még a helyi járatos bérletet is kifizetik. Lehet, hogy csak azért, mert egyedüli vidéki vagyok a cégnél, és ennyit még elbírnak, ezt nem tudom.

2011. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném még, hogy nálunk eddig még minden munkaügyi ellenőrzéskor azzal kezdték az ellenőrök, hogy a dolgozók közül ki az, aki ingázik. Majd kérték, hogy mutassa be a munkáltató az utazás kötelező térítéséről a bizonylatot.
2011. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!