Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérnétek pénzbeli hozzájárulás...

Kérnétek pénzbeli hozzájárulást, ha igen menynit igy félig együtt lakva?

Figyelt kérdés

Több éve együttlevő pár vagyunk,én albérletezek egyetem elejétől,dolgozok suli mellett.Párom szüleivel lakik,főállásban dolgozik,benzinen kivül semmire nem költ,sulit is a cége fizeti.

Régebben hétköznap 1-2 nap,meg hétvégén nálam volt,de vacsit hétköznap főztem csak,hétvégén este jött-reggel ment,melós kajáját megvette útközben.

Pár hónapja viszont heti 1-2 napot van a szüleivel,többit nálam (nálunk?),minden este főtt vacsi,nem is jó akármi,másnapra csomagoljak reggelit,néha ebédet is,ha már elvisz engem is melóba (ő melóhelyétől párszáz méterre van az enyém),ne kelljen megállnia venni.

Suli mellett nem tudok főállást válallni,igy 70ezer körül van egy hónapom,amiből 40-45 elmegy albi+rezsi.

A napi kaját igy már nem tudom kigazdálkodni,minimális tartalékom elfogyott ma,fizu meg jövöhéten van csak.

Szóltam neki még múlt héten,hogy 10ezrem van össz,amiből bérlet és fogamzásgátlót kell venni,ami együtt 7ezer kb.

Reggel mondtam h akkor gyógyszerem váltsa ki,meg hétvégi kaja ő dolga,de olyan furcsán mondta h jó.

Pedig innentől vagy régi rendszer és nem főzök rá,nem veszek neki is mindent ami kell (borotvás cucc,tusfürdő,reggelik,ez az ami épp kell neki),vagy hozzájárul a dolgokhoz,mert ezt nem tudom fizetni.

Vélemény?


2011. máj. 13. 13:59
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
eddig neki nagyon kényelmes volt,se én se a szülei egy forintot sem kértünk,ő volt ahol akart,de semmibe nem került,pedig jól keres (szülei nem szorulnak rá arra h adjon nekik)
2011. máj. 13. 14:00
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Igazából neki kellett volna felajánlania.
2011. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ti már gyakorlatilag együtt éltek. Ilyenkor úgy illik, hogy mindenki kivegye erejéhez mélóan a részét a költségekből! Lehet, hogy csak a szülei szoktatták így, és elég egy alapos beszélgetés, és ő is belátja, hogy hozzá kell járulnia a költségekhez neki is. Te ne tartsd el erődön felül, az a néhány numera nem ér annyit! Inkább most tisztázz vele minden részletet, és ha nem fogadja el a játékszabályokat, akkor küldd haza!

Ha szeret, és veled akar élni, akkor belemegy a költségmegosztásba is, ha nem akkor lehet lelép magától is.

2011. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Miután eddig semmiféle anyagi kötelezettsége nem volt, szerintem természetesnek veszi, hogy Nálad is minden ingyen van. Fogd meg a kezét, ültesd le és beszéld meg vele. Nehéz pénzügyileg szétbontani, mi mennyi, de azért ami az ő személyes használatára van, forintosítható. A kajának valót vegyétek meg együtt, lássa, mi mennyi és felezzetek. Ha nem tetszik neki, akkor süssön-főzzön magának :) A benzinbe néha Te is szállj be.
2011. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

néhány numera...

én vagyok a nő:)


igen,ezt kell...csak én mindig ahhoz voltam szokva hogy mindent magamnak,mindent én...

2011. máj. 13. 14:10
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Drágám, nem gondolod, hogy hozzá kellene járulnod a költségekhez? Egy jövedelemből nehéz ám két főre vásárolni. Mi lenne, ha a bevásárlásokat megfeleznénk? Vagy vedd meg, amire szükséged van én meg szívesen elkészítem neked.
2011. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes egy pasas lehet a párod. Neki már eszébe kellett volna hogy jusson, hogy ezek a dolgok neked is pénzbe kerülnek. Nem is értem... Jól teszed ha szólsz neki. Kevés pénzből kell kigazdálkodnod mindent, így hogy gondolta hogy tudod finanszírozni a dolgait?
2011. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp erőltesd ezt, nem állapot, hogy lehúz pedig nem is szorul rá.


+ az szerintem elég alap, hogy a védekezést (legyen az gyógyszer, óvszer, akármi) felesbe fizetik..

2011. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

ezt a bevásárlásokat megfelezni már volt,igaz akkor azért,mert felhuztam magam hogy én vettem neki x dolgot többezres értékben,mert nekem volt időm érte menni,nem adta ide,én meg hozattam vele y dolgot,és elkérte az árát...

Akkor mondtam hogy akkor egyszer ő vesz kaját,másnap én...abban nem volt köszönet,nem eszem meg a 300/kiló parizelt...de én meg húsost húsossal főzzek


túlzottan elkényeztettem

2011. máj. 13. 14:21
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjetek havonta bevásárolni, amikor mindent megvesztek -le lehet fagyasztani a legtöbb élelmiszert- és azt felezzétek el.
2011. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!