Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha nem...

Mit lehet tenni, ha nem akarok aláírni valamit, de muszáj?

Figyelt kérdés
Voltam diákmunkán nyáron, és amikor töltögettem ki a papírokat, volt benne olyan rész, hogy ikszeljem be, ha beleegyezek, hogy harmadik félnek kiadják az adataimat. Nem jelöltem be, mert nem egyezek bele. Amikor kész voltam, adtam oda az ügyintéző lánynak, és azzal a lendülettel adta is vissza, hogy én azt nem jelöltem be. Mondtam neki, hogy azért mert nem akarok beleegyezni, és teljesen fel volt háborodva, hogy mit képzelek magamról, azt be kell jelölni, mert különben nem dolgozhatok. Nem volt olyan nagy dolog, bejelöltem, de ha valami fontosabb, akkor mit lehet ilyenkor csinálni?
2011. dec. 12. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha a munka törvénykönyvébe ütközik, és aláírod, akkor semmis. Pl. amikor megtudták, hogy anyunak kicsi gyerekei vannak, aláírattak vele egy papírt, hogyha a gyerek beteg, ő akkor sem marad vele otthon. Hát, ez kapásból jogtalan, nem mennek az aláírással semmire. Persze otthon maradt a gyerekkel, ki is rúgták. Én ugyan mondtam neki, hogy jelentse fel őket, de ő nem akart keverni. Pedig ezért elég jól meghúzkodnák őket. Egy időben egyébként divat volt ilyeneket aláíratni a fiatal anyukákkal.
2011. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt azért kell, mert ha kiközvetít pl a telenorhoz dolgozni (mindegy mi a másik cég) akkor nekik ki kell adni az adataidat mert nem tudják veled felvenni a kapcsolatot.


ha meg nem tetszett akkor ne írd alá.

2011. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez most valami új jogszabály. Nekünk is alá kellett írni, mert multinál dolgozom, és azt mondták, hogy az amerikai központ is 3. félnek számít, a beleegyezésem nélkül nem is lehetne nekik elküldeni az adataimat.
2011. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy aláírod vagy nem. Csak el kell döntened mi a fontosabb, dolgozni akarsz vagy ragaszkodni az elveidhez.
2011. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos abban a naiv elképzelésben éltem, hogy nem kell választanom...Ez most tényleg nem volt nagy dolog, de épp csak kezdek kikerülni az életbe, és kétségbe vagyok esve, hogy ezzel az erővel akkor bármit megcsinálhatnak, mert ha kell a munka, úgyis aláírom.
2011. dec. 12. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond, fog még meglepetés érni egypárszor.

Kérdezz ilyenkor rá, hogy miért van arra szükség. Ha a magyarázat OKÉ, akkor nyugodtan X-szeld be. De ettől függetlenül, ne írj mindent alá, főleg ha nem érted, vagy nem értesz vele egyet. Ez vonatkozik az egész életedre.


Például nekem is hivatalos helyeken (bank, Államkincstár) adagolták, hogy a személyimet le kell fénymásolni, mert csak úgy kaphatok meg valamit. Erre közöltem, hogy nem kell, mert a saját tulajdonom, én rendelkezem felette, és ha nem akarom, akkor nem akarom, nincs kötelezően előírva egy törvényben sem. És láss csodát, fénymásolt személyi nélkül is megkaptam azt a valamit. Már mindenhol hülyének próbálják nézni az embert...


Idővel Te is meg fogsz edződni, hidd el!

2011. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!