Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kell senkinek a...

Miért nem kell senkinek a tehetség, csak "mindenhez értő" rabszolgák?

Figyelt kérdés
Ismerőseim, volt tanáraim szerint nagyon tehetséges művész vagyok. Magánmegrendelőim elégedettek a munkámmal és csodálkoznak, hogy miért nem tudok csak a festésből és rajzolásból megélni. Viszont a designert kereső munkáltatók sokkal inkább ilyen mindenes félét keresnek, aki kezeli a nyomtatót, ő maga szerzi a munkát mindenféle szánalmas ingyenes "marketing" módszerrel, és fontosabb nekik, hogy az egyre bonyolultabb és egyre többféle tervezőprogram minden egyes kis részét értse a dolgozó, meg villámgyorsan gépeljen...már lassan nem tudom, hogy fontos -e nekik a tehetség, vagy csak egy programozni tudó naiv fiatal kell nekik, akit minél vastagabban ki lehet használni. Megvallom őszintén, nem szimpatikusak nekem a tervezőprogramok, mert gyakorlatilag internetes lopások segítségével más munkáiból egy tehetségtelen, de a weboldal szerkesztéshez értő ember "sikeres tervező" -ként élhet itthon, biztonságban, bármikor találva állást, megélhetést. Még mindig nem értem, miért szimpatikusabb a munkáltatóknak a rossz értelemben vett "találékonyság", mint a rajztudás és a kreativitás. Őszintén sajnálom, hogy ilyen világban élünk. Tudom, hogy van nagyon sok tehetséges, nálam szerencsésebb ember, aki érti a programokat. Csak nagyon fáj, hogy én így már, ilyen sz.rság miatt értéktelen vagyok a munkaerőpiacon.
2011. dec. 13. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan más területtel foglalkozom, de azt látom, hogy aki igazán tehetséges és szorgalmas, az mindig eléri a célját (statisztikai hibahatáron belül vannak, akik nem).


Mi volna, ha megtanulnál tervezőprogramokat kezelni, és nyitnál egy saját vállalkozást?

2011. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hiába próbáltam eddig megtanulni a programokat, egyedül a Photoshopot tudom jól használni. Próbáltam megtanulni a többit, de nagyon bonyolultak voltak már az elején és amit nagy nehezen bemagoltam, elfelejtettem egy hét múlva. Vállalkozni nincs pénzem és nem is látom át, hogyan kell egy vállalkozást intézni.
2011. dec. 14. 15:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor te művész vagy (festő vagy ilyesmi). De akkor miért a designerekkel akarsz konkurálni? Bár én nem értek egyikhez sem, de szerintem ez két külön szakma. Biztos vagyok benne, hogy ma is léteznek festők, akik ecsettel, vászonra dolgoznak, és jól megélnek belőle, nem kell semmiféle tervezőprogrammal bajlódniuk.
2011. dec. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet belőle megélni. Akit ismerek festőket, ők egyéb munka mellett festenek, de ha vesszük az időt és pénzt, amit ráfordítanak és ehhez képest alig van megrendelésük, nem éri meg. Így számítva még a minimálbér sem jön ki. Nekem párszor szerencsém volt, mert 4 megrendelést kaptam, igaz, lakhatásért cserébe, nem pénzért. Azért, hogy a kanapén aludhattam és a háziállatokkal együtt ebédelhettem a konyhában. De többet ilyet nem vállalnék, mert nagyon megalázó volt. Én egyszerűen csak szeretnék abból megélni, amihez értek, de tényleg senkinek sem kell portré, festmény, max. csak természetben fizetve. Magyarországon egy csomó művésztől egyszerűen sajnálatból rendelnek. Ezt egy másik festő ismerősöm mondta, aki havonta csak minimálbérnyit keres a festményeivel, de úgy hogy csak azzal foglalkozik egész nap. Ráadásul tanultam designt és évekig foglalkoztam is vele, egyszerűen csak nincs lehetőségem lépést tartani a számítástechnikával és ezek a programok tényleg elveszik az ember munkáját. Webről összelopkodott grafikákat használtatnak a főnökök a bedolgozó grafikusokkal, mert úgy "egyszerűbb", meg mert mindenáron sietni kell, az eredetiség nem számít. Volt főnököm vagy öt kiváló grafikusát üldözte el a szánalmas viselkedésével, mivelhogy piszlicsáré melókat adott nekik, még takarítottak is, de a fizetés az mindig késett, a munka meg azonnal kellett.
2011. dec. 15. 10:23
 5/15 anonim ***** válasza:
Talán csak nem jó műfajban dolgozol. Szerintem van elég újgazdag, akik nagyon is jól fizetnek festményekért, csak lehet, hogy nem a portrékért meg tájképekért. Legalább is egy ismerősöm pár éve nagyon jól megélt belőle. Ő kubista volt, így még csak nem is kellett sokat pepecselnie egy-egy képpel, amit aztán százezrekért adott el.
2011. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az komolyan érdekel, hogy a kubista festő ismerősöd egyáltalán hogy jutott arra a szintre, hogy megéljen a munkáiból, hogyan menedzselte magát, stb.
2011. dec. 16. 17:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem döntsd el, hogy művészként akarsz érvényesülni vagy a pénzt hajszolod. A kettő nem fér össze.

Én ugyan nem festek, hanem zenélek, de nagyon egyszerű a dolog: eleinte el kell vállalni a legkisebb felkéréseket is, akár ingyen, pusztán azért, hogy egyrészt gyakorlatot szerezzek, másrészt megismerjék minél többen a nevem. Aztán idővel elkezdtek fizetni, még mindig nevetséges összeget, főleg ha azt számítom hogy egy húszperces játékra 2-3 hétig napi 2-3 órát készültem, legyen mondjuk 40 óra, és kaptam érte 5 ezret. Simán nem érte meg. Illetve mégis, mert idővel egyre több felkérést kapok, és egy felkérésre egyre kevesebbet kell készülnöm. És persze egyre jobban fizet.

Nálad ugyanez lenne a helyzet, csak attól félek, kissé fenn hordod az orrod és emiatt nem tudod végigjárni ezt a "ranglétrát". Márpedig ez máshogy nem fog menni. Nem menedzsment kell, hanem némi alázat a művészet irányába. Hogy meglásd azt, hogy nem az a cél, hogy betegre keresd magad, hanem hogy minél jobb legyél. Miért baj, ha csak minimálbért keresel meg egész napi munkával? Hiszen ez a hivatásod. Ráadásul befektetés, több gyakorlatod is lesz, és persze egyre többen ismernek meg, és egyre többen és többet fizetnek majd a munkáidért.

Ne legyél ennyire anyagias.

2011. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyagias, csak meg szeretnék élni. És nem szeretnék egész életemben egy gyárban robotolni napi 12 órát heti hat nap, úgy hogy nincs életem és nem keresem meg a hideg vízre valót sem. Így nincs hova alázatosnak lenni, mert élni, kenyeret keresni kell. Ha van szabadidő, megélhetés nincs.
2011. dec. 16. 20:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát te nagyon nem értettél :D

Miért baj az, ha átmenetileg, amíg szerzel megrendelőket, nincs szabadidőd? Elvégre azzal megy el, amit a legjobban szeretsz.

És honnan a frászból vetted ezt a gyáras dolgot??? Olvasd már újra, amit írtam. Benne van egy 100%-osan működő megoldás, amit ha akarsz, te is megtehetsz. Csak akarni kéne.

2011. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az komolyan érdekel, hogy a kubista festő ismerősöd egyáltalán hogy jutott arra a szintre, hogy megéljen a munkáiból, hogyan menedzselte magát, stb."


Szívesen segítenék, de sajnos én sem tudom pontosan, olyan nagyon nem beszéltünk ilyen dolgokról. De azt tudom, hogy a képei voltak mindenféle hazai kiállításokon, és külföld felé is intenzíven marketingelt. Például elküldte a munkái másolatát különféle amerikai galériáknak. Na meg weblapja is volt, amin ki voltak téve a munkái, és ott meg is lehetett őket rendelni. Nem tudom, te csinálsz-e ilyesmit, de ha nem, lehet érdemes lenne megpróbálni.

2011. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!