Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindig keresnek embert, de...

Mindig keresnek embert, de csak tehetségek jelentkezését várjuk. Na ha én önéletrajzot írok annak a cégnek, akkor honnan fogják tudni hogy én tehetség vagyok?

Figyelt kérdés

folyt.: Vagy azért mert perpill. nincs üresedés, azért aktivan foglalkoznak az emberek interjuvoztatásával?


"Ez a pozíció jelenleg nem nyitott, de mindig keresünk tehetségeket, és szívesen fogadjuk jelentkezésed."


ilyen szövegen szoktam elgondolkozni. most a cég a vetélytársaktól akarja "elvenni" a jó munkaerőt(a tehetséget)?


a másik probléma a tehetség kinek mit jelent? önmagammal szemben nem tartom magam annak, de ismerősők elismerik, a szakdogám értékelés is elvileg erre utalt hogy, amit csináltam az jó. de én aki tudom hogy mit írtam a szakdogámban egyeltalán nem vagyok megelégedve vele és "tré"-nek tartom. rengeteg hiányosság stb.. van benne.


2009. jún. 29. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem keresnek aktívan munkaerőt, mert be vannak töltve a pozik, akkor szokták ezt kiírni. Ilyenkor nincs fókuszban az interjúztatás, az új munkaerő keresése. Felkészülnek egy esetleges megüresedésre, hogy lehessen kit behívni/minél nagyobb eséllyel jó és tehetséges munkavállalót/. Amikor hirtelen lesz üres egy munkakör, nem feltétlenül találnak 1 hét alatt rá megfelelő munkatársat, ezért jobb ha folyamatosan tudják azok jelentkezését fogadni, akiket egy ilyen alkalommal fel lehet keresni. Nem kifejezetten az átcsábítás miatt van kinn a hirdetés, azt másképp oldják meg rendszerint(direkt megkeresés, fejvadász, közvetítő cég), de természetesen a konkurens dolgozó is gondolkozhat azon, hogy mégiscsak váltana máshova, hát miért ne éppen hozzájuk?

Hogy honnan tudják tehetséges vagy-e? Normál esetben egy sablonos önéletrajz alapján sehonnan sem. A személyes találkozó adhat képet róla, de még az sem, mert valójában a munkakör gyakorlása közben derül ki a dolog. Ezért fontos, hogy egyedi benyomást keltő önéletrajzod legyen, ami többet mutat meg a személyiségedből. Naponta rengeteg cv-t olvasok és igazán jó benyomást azok keltenek, akik ki tudják emelni magukat a szövegen keresztül is. Természetesen a korábbi tapasztalatok ugyanolyan fontosak, de egy szép, rendezett és jól megfogalmazott, mosolygós képpel ellátott CV aranyat ér!

2009. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!