Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnak megbüntetni, ha...

Hogyan tudnak megbüntetni, ha nem vállalom a közmunkát, amit a munkaügyi központ adott?

Figyelt kérdés

Dec. 1-től vagyok közmunkán, tehát élő szerződésem van, de több helyre behívtak állásinterjúra, ilyenkor fel kell utaznom Pestre, ami nekem 200 km, ezért ma szóltam, hogy nem tudom tovább vállalni.

Ilyen esetben tényleg 3 évig kizárhatnak mindenféle ellátásból? Az nagyon nem lenne jó, mert ki tudja, mikor szorul rá az ember.

Meg azért büntet meg az állam, mert visszatérek az adófizetők közé, és kikerülök a segélyezettek közül? Nem értem benne a logikát.


2011. dec. 13. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ne a logikát keresd. Az a lényeg, hogy mindenféle ürügyet keresnek, hogy ne kelljen senkinek segélyt fizetni.

Szerintem ha állásinterjúd van, arról kérj igazolást, arra a napra el kell engedjenek. De hogy emiatt nem vállalod tovább a közmunkát? Miért? Még nem is tudhatod, hogy sikerült-e az interjú.

2011. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vállalod a közmunkát, akkor 1 évig SEMMILYEN jogcímen nem kaphatsz ellátást! Az pedig nem érdekli a munkaügyi központot, hogy miért nem vállalod, csak a tény érdekli őket, hogy nem vagy ott! Ha pedig nem vagy ott, akkor avval kizárod magad minden segélyből!
2011. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudhatom, hogy sikerült-e az interjú, de múlt héten sem tudtam munkakeresés miatt 4 napot menni, jó fejek voltak, elengedtek, de most már kezd betelni a pohár náluk, én ezt meg is értem, ezért mondtam vissza. Viszont inkább interjúkra járok, nem hiszem hogy egy normális munkalehetőséget érdemes volna elszalasztani a közmunka miatt. Holnap megkérdezem a munkaügyi központban, hogy ilyen esetben kötelesek-e elengedni, vagy mi van ilyenkor?
2011. dec. 13. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs 30 munkanapod január 1-jéig ígyis-úgyis megszüntetik az ellátásod. Az aktív korúak ellátásának jogszabályában benne van, ha visszautasítod a közmunkát, akkor automatikusan megvonják az fht-t (előző nevén bérpótló támogatás, vagyis bpj). Ebben az esetben csak akkor ítélhetik meg újra, ha a jogosultsági feltételek újra fenn állnak, közöttük pedig előkelő helyen a munkaügyi központtal való megelőző 1 éves együttműködés.
2011. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már voltam idén 2x2 hónapot közmunkában, ez a harmadik közmunkám az idén, tehát van pár napom, csak most így jöttek össze a dolgok.
2011. dec. 13. 22:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb dolgozd le a közmunkát, utána járj interjúkra.
2014. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a közmunka nem munka, hanem rabszolgaság! Én sem vállalnám el az biztos!
2015. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!