Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi jogon teheti ezt meg velem...

Mi jogon teheti ezt meg velem a főnököm?

Figyelt kérdés

1,5 éve dolgozom egy kisebb helyi kereskedésben mint eladó. Napi 6 órát kell dolgozni a hét 5 vagy 6 napján. (Minden második héten szombaton is)

Eddig mindig kaptunk Decemberben egy fél fizetésnyi összeget pluszban, azonban most megvonta tőlünk!

Azzal indokolta, hogy most nem megy olyan jól a bolt. (Hozzá kell tennem, hogy pont most voltak Bécsben a karácsonyi vásáron a kedves családjával...)

Csak szerintem etikátlan dolog megvonni idén a plusz pénzt? Legalább szólhatott volna hamarabb, mert eddig úgy kalkuláltam, hogy abból veszek majd karácsonyi ajándékokat a szeretteimnek.

20/N


2011. dec. 15. 12:19
1 2
 1/14 bdavid0815 válasza:
100%
A karácsonyi juttatás nem kötelező. Ha akar ad, ha nem akkor nem. Nagyon sajnálom, hogy megvonta tőled.
2011. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
gondolom az csak prémiumként adta. Nem kötelező. Idén nem akarta, nem volt keret nem tom. Örülj h van hol dolgozni. Máshol sem szoktak osztogatni ilyesmit max magasabb körökben.
2011. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt tesz a munkaadód, amit akar. Gondolom a munkaszerződésedben nincs 'plusz pénz'-re külön kitérés, sőt egyáltalán nincs benne.

Ez egy olyan dolog, hogy adható, mint pl. az étkezési utalvány. Ennyi, ő nem ad és legalább megindokolta, hogy miért.

Őszintén szólva, én is a családomat vinném el hamarabb Bécsbe vagy a szomszéd faluba, mint a 28434. alkalmazottamnak félhavi fizetést adjak pluszba, mert éppenséggel erre számít.

Nyugodj meg, nem sokára még a fizetésed is lófaxt fog érni, nem hogy plusz kiegészítéseket kapj.


Amúgy semmi közöd hozzá, de én pl. szülési szabadságon vagyok és eddig minden évben a cég ahol dolgozom (Külföldi nagyvállalat) minden egyes dolgozójának (kb. 4ezren vagyunk MO-n) decemberben karácsonyi ajándékként 20 ezer forintnyi étkezési utalványt adott. Idén kitalálták most decemberben, hogy aki táppénzen van tartósan vagy szülési szabin, esetleg idén ment év közben nyugdíjba, az egy forintot sem kap .. én is felháborodhatnék, de akkor nagyobb eséllyel 3 év letelte után munkahelyem se lenne.. így talán megmarad, ha a gyerekem 2 éves korában vissza szeretnék menni vitatkozni a beszállítóinkkal napi 8-10 órában .. és néha napján 12 órázni nyitás-zárás miatt.. ja és majd gyerek mellett.. jó mi?!?!?!

2011. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a karácsonyi pénz nincs benne a munkaszerződésedben, akkor teljesen jogos.


(Hogy ő mire költi a saját pénzét, ahhoz meg senkinek semmi köze...)

2011. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jogon teheti meg,hogy a jutalom vagy prémium (nevezheted ahogy akarod) nem kötelező adni.Ha akar ad,ha nem akar nem ad.Azt hogy a főnök hova megy a családjával vásárolni ahhoz végképp semmi közötök hozzá..

A főnököd úgy döntött idén nem ad + pénzt.El kell fogadni a döntését.Reklamálni nem tudtok,mert nincs miért..

Na én ezért nem számolok soha előre az ilyen pénzekkel..Inkább egyen meglepetés mint koppanás a vége.

2011. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
légy hálás érte hogy eddig adott egyáltalán.
2011. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló, nagyon sajnálom, hogy tőled is megvonták.

Az meg nem igaz, hogy annyira vissza esett volna a bolt forgalma. (Pénztáros vagyok, csak tudom..)

Kárpótlásként adott 15ezer forintnyi vásárlási utalványt, de a mai világban mit érek én vele? Mindegy, hagyom akkor annyiba a dolgot. Nem éri meg ezért vitába szállni a főnökkel.

(Egyébként csak 3-an vagyunk alkalmazottak, mert a felesége is itt dolgozik, tehát nem milliós tételekről van itt szó)

2011. dec. 15. 12:33
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
15 ezerrel mit érsz? Ugye ez nem komoly?
2011. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy 15ezer is elég jó pénz. Csak az a baj, hogy csináltam egy kis túlköltekezést az elmúlt hónapban, így tartozásom van. Tehát számítottam arra a pénzre. (Tudom, hogy ezt csak magamnak köszönhetem, nem lett volna szabad előre költekezni és most hogy kiderült, nem kapunk pénzt elég reménytelennek érzem a helyzetem.)
2011. dec. 15. 12:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Legalább tanulj belőle. Olyan pénzt sose költs el, amit még meg sem kaptál.
2011. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!