Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Folyami hajózással/referenciáv...

Folyami hajózással/referenciával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha folyami hajón szeretnék munkát vállalni, KG Internation, Crew Agency vagy GMN ügynökségeken keresztül akkor ezek a cégek leellenőrzik-e az előző munkahelyemről kapott referenciát vagy elég egy tőlük kapott, hivatalos ajánlólevél?
2011. dec. 15. 18:45
 1/2 lizzi77 ***** válasza:
Nem ellenőriznek azok semmit. Az én esetemben: felmentem Pestre(MIllenium ép), kedves nőci, még páran az irodában, adatokat felvették, hol dolgoztam eddig, kis beszélgetés angolul, és mivel cincérnek jelentkeztem, mutassam meg, hogy hogyan fogom a tényér, meg az evőeszközt hogy kell feltenni.Ők írtak véleményt, amit stikában láttam is, pl.hogy személyisége: kedves, kinézet: ápolt, ilyenek. Csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy gondold meg, én folyami hajón voltam, kb. 2 hónapot bírtam.Franciaország, Párizs, 6 pincérnő, abból 4 magyar, 2 francia, de csak azért, hogy valaki tudjon franciául is.KIcsi, börtöncella -szerű kabinok, emeletes ágy, kicsi fürdőke,3 vadidegen ember egy helyen, jó esetben van tv, dvd, és ha olyan helyen áll a hajó ,akkor wi-fi .A motor állandóan megy, mert különben nincs se áram, se víz,úgy kell egyenruhát kunyizni, hogy legyen váltásod, magad mosod-vasalod a dolgaidat. Ha nincs turnus az jó , mert akkor annyi a dolgod, hogy reggel kitakarítod az éttermet, kb. 2 óra alatt.Padlószőnyeg van, lehet porszívózni vakulásig.4 körül fölterítesz, 6-kor vacsi, ha minden ok, akkor éjfélre ágyban vagy, viszont nem nagyon van borravaló.Itt körkiszolgálás van, nem osztásos kiszolgálás, borravalót távozáskor a recepción hagynak, ha hagynak, ezt elosszák mindenki között.Ha turnus van, nálunk 5 nap volt, akkor fél hétre az étteremben kell lenned, 10-ig reggeli, utána, takarítás , ebédre felterítés, ebéd, 3-tól fél hatig pihi, után kb. éjfélig hajtás.A buszos vendégeknél te mész ki ingujjban , télen esőben a csomagért, ill. te viszed vissza őket.Ha lement a turnus, a pincérek dolga volt az ágynemű- áthúzás is.A szobalányok reggel, illetve kiszállás alatt takarítanak, este besegítenek a konyhán, vagy a bárban.Velünk 48 órát írattak alá, és annyit is fizettek, de volt olyan hét, amikor 80 órát is dolgoztunk.(Karácsony- szilveszter).A különbözetet szabadnapban adták ki, egy hónap alatt összejött 5, + 2 szabadság. Persze csak akkor adták ki, ha volt helyetted ember. Volt olyan csaj , aki 1 éve nem volt itthon,és volt vagy fél év szabija. Minimálbér: kb. 1000 eur+borravaló.Orvos nincs,én tüdőgyuszival, kilyukadt dobhártyával, semmi hanggal, égési sebbel jöttem haza, azóta asztmás vagyok, minden szar kis megfázástól , ködben, párában fulladok, stb.Tengeri hajón az a különbség, hogy jó eséllyel vízszint alatt van a kabinod, és még nagyobb távolságokat kell megtegyél...sok szerencsét
2011. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lizzi77 ***** válasza:
bocsi, szóval : hogyan fogom a tányért
2011. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!